Radio Białystok | Wiadomości | Stacja w Hajnówce zostanie rozbudowana

Stacja w Hajnówce zostanie rozbudowana

autor: Wojciech Szubzda

26.12.2023, 10:51, akt. 11:08

Kolejarze rozbudują stację w Hajnówce. Dzięki temu podróże mają być wygodniejsze, łatwiej będzie też prowadzić ruch pociągów dalekobieżnych.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Umowa na przebudowę jest już podpisana - mówi Tomasz Łotowski z PKP PLK.


W ramach inwestycji przebudowany zostanie układ torowy - zwiększą się możliwości ruchu przez stację składów nadjeżdżających od strony Bielska Podlaskiego i Czeremchy. Pociągi będą mogły krzyżować się, czyli mijać w obrębie stacji. W tym celu zbudowane zostaną dwa dodatkowe rozjazdy i elektroniczne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Wymiana urządzeń sterowania w nastawni oraz na sąsiadującym z nią przejeździe kolejowo-drogowym w ul. Warszawskiej dodatkowo zwiększy poziom bezpieczeństwa - mówi Tomasz Łotowski.


Tomasz Łotowski dodaje, że nowy peron powstanie w pobliżu ul. Warszawskiej i parkingu dla samochodów. Będzie wyposażony w udogodnienia dla podróżnych.


W ramach prac zaplanowano również budowę nowego peronu nr 5 oraz wydłużenie istniejącego peronu nr 4. W efekcie oba będą miały po 250 m długości i umożliwią sprawne przyjmowanie długich pociągów dalekobieżnych. Nowy peron powstanie w pobliżu ul. Warszawskiej i parkingu dla samochodów. Znajdą się na nim wiaty, ławki i niezbędne oznakowanie, a dostęp dla osób o ograniczonej mobilności zapewni pochylnia - dodaje Tomasz Łotowski.


Przebudowa stacji w Hajnówce kosztuje 32 mln zł. Prace mają rozpocząć się wiosną, a zakończą na przełomie 2024 i 2025 roku.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowy rozkład jazdy na kolei - jakie zmiany zaszły w Podlaskiem?

9.12.2023, 11:34

Więcej pociągów z Białegostoku do Warszawy i o 10 minut krótszy czas ich przejazdu - to niektóre nowości w Podlaskiem, wynikające z wchodzącego w niedzielę (10.12) w życie nowego rozkładu jazdy na kolei.


Nowy przystanek kolejowy w mieście - Białystok Zielone Wzgórza [zdjęcia, wideo]

1.09.2023, 13:48

Mieszkańcy Białegostoku zyskają lepszy dostęp do komunikacji kolejowej - w nowym rozkładzie PKP obowiązującym od najbliższej niedzieli (3.09) uruchomiony będzie jeden peron na wybudowanym przystanku Białystok Zielone Wzgórza.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok