Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: pobito dwie Czeczenki

Łomża: pobito dwie Czeczenki

28.09.2009, 17:13, akt. 17:13

Dwie Czeczenki zostały pobite w Łomży. Do napadu doszło przy Al. Piłsudskiego. Młody mężczyzna bił kobiety po głowie, użył także substancji chemicznej - najprawdopodobniej gazu.

To pierwszy od kilku lat atak, który ma podłoże rasistowskie- mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Sławomir Dąbrowski. Napastnik krzyczał, że kobiety są Talibami i mają wracać do Czeczenii. Szuka go teraz policja, niestety nie ma zbyt dokładnego rysopisu. Według zeznań świadków to wysoki mężczyzna, średniej budowy ciała. Był ubrany na czarno, m.in. w bluzę z kapturem.

Za napad na tle rasowym napastnikowi grozi kara do 5 lat więzienia. Kilka dni przed atakiem poseł Lech Kołakowski wydał oświadczenie, w którym apelował o likwidację Ośrodka dla Uchodźców w Łomży. Poseł nie łączy jednak tych faktów. Jak mówi,napad na Czeczenki to incydent, a sprawa uchodźców wymaga kompleksowego rozwiązania. Przypomniał, że po roku dotowania domu uchodźcy przez budżet centralny przechodzi on na utrzymanie samorządu.

Poseł chce zorganizować spotkanie z przedstawicielami Fundacji Ocalenie, która prowadzi ośrodki dla uchodźców i szefem Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Ma do niego dojść jeszcze w tym tygodniu. Poseł chce zaproponować wprowadzenie zmian w prawie i przeniesienie ośrodków na tereny, którymi administrują bogate samorządy. (annakr)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok