Radio Białystok | Wiadomości | Rada Programowa Polskiego Radia Białystok sprzeciwia się postawieniu rozgłośni w stan likwidacji

Rada Programowa Polskiego Radia Białystok sprzeciwia się postawieniu rozgłośni w stan likwidacji

autor: Edyta Wołosik

9.01.2024, 19:07, akt. 19:18

Członkowie Rady Programowej Polskiego Radia Białystok podjęli we wtorek (9.01) uchwałę, w której sprzeciwiają się postawieniu spółki w stan likwidacji.

foto: Monika Kalicka
foto: Monika Kalicka

- Stan likwidacji i brak szczegółowych informacji wprowadza niepewność - mówi przewodniczący Rady Piotr Rećko. - Działania te uważamy za bardzo niebezpiecznie dla funkcjonowania radia, wprowadzają dezorganizację i niepewność wśród pracowników - zaznacza.


Nie tylko jako przewodniczący Rady Programowej Polskiego Radia Białystok, ale też jako samorządowiec, bo jestem starostą powiatu sokólskiego, i jako mieszkaniec nie wyobrażam sobie ciszy w eterze - podkreśla Piotr Rećko. - Polskie Radio Białystok dotyka takich problemów, które w komercyjnych jednostkach nie są i nie będą możliwe do emisji, mówi o sprawach każdego z nas, tych lokalnych społeczności, rozwija kulturę, promuje muzykę, ma wysoką słuchalność - zaznacza.


Za przyjęciem uchwały sprzeciwiającej się postawieniu Polskiego Radia Białystok w stan likwidacji zagłosowało 10 członków Rady Programowej rozgłośni. Dwie osoby były przeciw, a trzy nie brały udziału w posiedzeniu.

Pod koniec grudnia minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że w związku z decyzją prezydenta RP o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych postawił w stan likwidacji nie tylko TVP, Polskie Radio i PAP, ale też 17 spółek regionalnych Polskiego Radia, w tym Polskie Radio Białystok.

Na likwidatora spółek regionalnych w całym kraju wyznaczono adwokata Pawła Kusaka. W każdej z rozgłośni ma on swojego pełnomocnika. W Polskim Radiu Białystok jest to dyrektor finansowa, główna księgowa Anna Pochodin.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Stan likwidacji nie oznacza zamknięcia rozgłośni radiowej - pisze w liście do pracowników likwidator Paweł Kusak

4.01.2024, 19:17

Adwokat Paweł Kusak został wyznaczony przez ministra kultury na likwidatora 17 regionalnych rozgłośni publicznych, w tym Polskiego Radia Białystok. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w każdej z rozgłośni ma mieć swojego pełnomocnika.


Oświadczenie prezesów Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia ws. decyzji ministra kultury

1.01.2024, 18:37

Prezesi zarządów spółek Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia opublikowali wspólne oświadczenie w sprawie decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza o "likwidacji 17 spółek Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia".


Rada Mediów Narodowych o działaniach ministra kultury: to niezgodne z Konstytucją

30.12.2023, 21:57

Rada Mediów Narodowych na sobotnim (30.12) posiedzeniu podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego skuteczności prawnej zmian w spółkach mediów publicznych dokonanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 19 grudnia 2023 r. oraz 27 i 29 grudnia 2023 r.


Minister Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

31.12.2023, 00:01

"W dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, jako kontynuacja wcześniejszego procesu"- poinformował w mediach społecznościowych Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz. Na decyzję zareagowała Rada Mediów Narodowych: "stosowanie w sposób bezpośredni Kodeksu spółek handlowych narusza zasadę niezależności mediów od organów władzy wykonawczej" - czytamy w stanowisku RMN.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok