Radio Białystok | Wiadomości | Polskie Radio Białystok postawione w stan likwidacji

Polskie Radio Białystok postawione w stan likwidacji

autor: Ryszard Minko

15.01.2024, 15:20, akt. 16:04

Krajowy Rejestr Sądowy wydał orzeczenie o wpisie dotyczącym likwidacji Polskiego Radia Białystok - poinformowało biuro prasowe Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Polskie Radio Białystok
Polskie Radio Białystok

Wpis do KRS to konsekwencje decyzji ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, który postawił w stan likwidacji media publiczne - Polskie Radio, TVP SA i PAP - oraz ogłoszonej w końcu ubiegłego roku likwidacji 17 rozgłośni regionalnych.Podobne wpisy do KRS ma już kilka rozgłośni regionalnych.

Postawienie w stan likwidacji rozgłośni regionalnych nie oznacza, że stacje te przestaną nadawać i istnieć. Likwidację zawsze można cofnąć. Zapewniał o tym także likwidator w specjalnym liście do pracowników rozgłośni. Prosił też o dalszą rzetelną pracę na rzecz słuchaczy.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


prof. Katarzyna Bilewska [wideo]

15.01.2024, 07:44

"Podczas procesu likwidacji nie jest możliwe łączenie rozgłośni regionalnych Polskiego Radia z głównym Polskim Radiem" - mówi prof. Katarzyna Bilewska.


Stan likwidacji nie oznacza zamknięcia rozgłośni radiowej - pisze w liście do pracowników likwidator Paweł Kusak

4.01.2024, 19:17

Adwokat Paweł Kusak został wyznaczony przez ministra kultury na likwidatora 17 regionalnych rozgłośni publicznych, w tym Polskiego Radia Białystok. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w każdej z rozgłośni ma mieć swojego pełnomocnika.


Oświadczenie prezesów Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia ws. decyzji ministra kultury

1.01.2024, 18:37

Prezesi zarządów spółek Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia opublikowali wspólne oświadczenie w sprawie decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza o "likwidacji 17 spółek Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia".


Rada Mediów Narodowych o działaniach ministra kultury: to niezgodne z Konstytucją

30.12.2023, 21:57

Rada Mediów Narodowych na sobotnim (30.12) posiedzeniu podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego skuteczności prawnej zmian w spółkach mediów publicznych dokonanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 19 grudnia 2023 r. oraz 27 i 29 grudnia 2023 r.


Minister Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia

31.12.2023, 00:01

"W dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, jako kontynuacja wcześniejszego procesu"- poinformował w mediach społecznościowych Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz. Na decyzję zareagowała Rada Mediów Narodowych: "stosowanie w sposób bezpośredni Kodeksu spółek handlowych narusza zasadę niezależności mediów od organów władzy wykonawczej" - czytamy w stanowisku RMN.


Szef MKiDN: podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska, Polskie Radio oraz Polska Agencja Prasowa

27.12.2023, 18:24

W związku z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A. – podał w środę (27.12) szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz. Szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek skomentował tę decyzję twierdząc, że to przyznanie się do porażki przez większość rządową.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok