Radio Białystok | Wiadomości | Karol Korneluk ogłosił start w wyborach na prezydenta Suwałk

Karol Korneluk ogłosił start w wyborach na prezydenta Suwałk

autor: Marcin Kapuściński

16.02.2024, 19:27, akt. 19:45

Znamy kolejnego kandydata na prezydenta Suwałk. To wiceprzewodniczący rady miejskiej Karol Korneluk, którego start ogłoszono w piątek (16.02) podczas konferencji prasowej w hotelu Loft 1898.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Jest on reprezentantem komitetu wyborczego „Wspólne Suwałki”. Tworzą go członkowie trzech ugrupowań - Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 oraz Nowej Lewicy.

W swojej pierwszej wypowiedzi 44-letni suwalczanin skrytykował obecnego prezydenta Czesława Renkiewicza.


Suwałki potrzebują zmiany i innego zarządzania miastem. Nie może być tak, że jest one kierowane jednoosobowo. Decyzje muszą być podejmowane również przez zastępców prezydenta, naczelników wydziałów oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych. Powinny zapadać szybko, a proces ich wydawania nie może być blokowany. Pozwólmy ludziom pracować, ale też odpowiadać za podjęte decyzje - mówił Karol Korneluk.


To druga próba Karola Korneluka do zdobycia stanowiska prezydenta Suwałk. W 2014 roku ubiegał się o to jako kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 


Pracowałem w administracji publicznej, a później samorządowej. Od 2014 roku zasiadam w radzie miejskiej, a więc problemy Suwałk są mi doskonale znane. Jestem społecznikiem i wiele osób kojarzy mnie z różnych aktywności np. rad rodziców i związków zawodowych. Mam też wykształcenie pozwalające na zostanie prezydentem. Ukończyłem bowiem dwa kierunki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jestem też absolwentem studiów MBA, a niedawno ukończyłem studia z zarządzania nieruchomościami - podkreślił Karola Korneluk.

 

Jak na razie oprócz Karola Korneluka o stanowisko prezydenta Suwałk ubiegają się również obecnie urzędujący Czesław Renkiewicz oraz kandydat Prawa i Sprawiedliwości Jacek Juszkiewicz.

| red: dl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Suwałk

10.02.2024, 14:45

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Suwałk jest 57-letni miejski radny Jacek Juszkiewicz, który w sobotę (10.02) na konferencji prasowej ogłosił swój start w wyborach samorządowych.


Czesław Renkiewicz [wideo]

26.01.2024, 08:50

- Dzisiaj w samorządach jest sytuacja zero-jedynkowa. Jeżeli jesteś w partii, która rządzi naszym krajem, to masz dostęp do wyższych środków finansowych, a jeżeli jesteś z innej opcji politycznej, to niestety masz utrudnione zadanie w staraniu się o pieniądze. A ja jestem w środku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok