Radio Białystok | Wiadomości | Akcja "Audyt #DlaPodlaskiego” - podlascy radni Koalicji Obywatelskiej z nową inicjatywą

Akcja "Audyt #DlaPodlaskiego” - podlascy radni Koalicji Obywatelskiej z nową inicjatywą

autor: Grzegorz Pilat

21.02.2024, 19:43, akt. 19:58

Chcą dowiedzieć się co mieszkańcy regionu myślą m.in. o inwestycjach urzędu marszałkowskiego. Podlascy radni Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli akcję "Audyt #DlaPodlaskiego”.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

To internetowe badanie opinii mieszkańców. Pytania dotyczą m.in. transportu, ochrony zdrowia, kultury i wydawania funduszy unijnych.

Publiczny audyt, w którym głos zabiorą mieszkańcy, po 5 latach działalności obecnego zarządu województwa podlaskiego, jest bardzo ważny - przekonuje szef klubu radnych KO w Sejmiku Województwa Podlaskiego Karol Pilecki.


Zachęcamy mieszkańców woj. podlaskiego do tego, żeby byli audytorami jednostek urzędu i jakości świadczonych przez te jednostki usług. Zależy nam na bezpośredniej ocenie mieszkańców, bo ona tak naprawdę będzie wiążąca i jest związana z bezpośrednim korzystaniem z tych jednostek. Poza tym nikt nie może oskarżyć mieszkańców o jakąś zależność od którejś ze strony politycznych, więc ta ocena będzie naprawdę obiektywna i wiążąca dla wszystkich stron, które znajdą się w nowym Sejmiku Województwa Podlaskiego - tłumaczy radny Karol Pilecki.


Mieszkańcy województwa mogą wypowiedzieć się m.in. na temat jakości opieki lekarskiej w placówkach ochrony zdrowia należących do województwa podlaskiego, czy na temat działalności Opery i Filhamonii Podlaskiej.

Pytania dotyczą też spółki PKS NOVA.


Nawet na forach społecznościowych miejscowości z której pochodzę - Siemiatycz - mieszkańcy miasta pytają dlaczego takie złe połączenie jest np. z Warszawą? Dlaczego kiedy przyjeżdża pociąg nie ma żadnego połączenia między PKP a miastem Siemiatycze czy ościennymi miejscowościami? Takie problemy mieszkańców nurtują i chciałabym na nie uzyskać odpowiedzi - mówi radna Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Sitarska.


Badanie opinii publicznej potrwa ok. 3 tygodni.

Anonimową ankietę można uzupełnić na stronie internetowej audytdlapodlaskiego.pl


ODPOWIEDŹ URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO:

W sprawie audytu swoje stanowisko do naszej redakcji przysłała rzeczniczka Marszałka Woj. Podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska:


"Zarząd Województwa Podlaskiego od początku obecnej kadencji stawia na komunikację z mieszkańcami. Jak słyszymy, niektórzy radni sejmiku również zaczęli wykorzystywać różne formy komunikacji i konsultacji z mieszkańcami, ale warto przypomnieć, że to obecny zarząd województwa przy okazji aktualizacji strategii rozwoju województwa, czy też przy tworzeniu programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego na lata 2021-2027, odbywał wiele spotkań, debat, konsultacji i rozmów z mieszkańcami całego regionu. Oprócz tego obecny zarząd nie tylko wsłuchuje się w potrzeby, w postulaty zgłaszane przez mieszkańców, ale także skutecznie na nie odpowiada, czego wyrazem jest chociażby powołanie Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, z którego realizowane są różne przedsięwzięcia służące lokalnym społecznościom."

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Adam Musiuk chce powołania rady ochrony zabytków

8.02.2024, 14:47

Powołanie rady ochrony zabytków, skrócenie czasu wydawania decyzji, a także przeprowadzenie audytu - znalazły się wśród najbliższych planów nowego podlaskiego konserwatora zabytków Adama Musiuka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok