Radio Białystok | Wiadomości | Znamy główne punkty programu wyborczego komitetu BAU 2024 Macieja Borzyszkowskiego

Znamy główne punkty programu wyborczego komitetu BAU 2024 Macieja Borzyszkowskiego

autor: Areta Topornicka

2.03.2024, 13:45, akt. 14:15

Modernizacja Rynku Zygmunta Augusta, walka z wykluczeniem komunikacyjnym oraz rozwój strefy aktywności gospodarczej w Augustowie. To główne punkty programu wyborczego komitetu BAU 2024, który zainaugurował w sobotę (2.03) swoją kampanię w wyborach samorządowych.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Z ramienia komitetu BAU 2024 o fotel burmistrza ubiega się Maciej Borzyszkowski. Jak podkreślał podczas wiecu, komitet stawia przede wszystkim na dynamiczny rozwój Augustowa.


W Augustowie potrzebne są zmiany, a przede wszystkim zmiany pokoleniowe. Chcemy naszym komitetem, który składa się głownie z młodych ludzi, dać sygnał do zmian i wprowadzić nową energię dla Augustowa, który powinien rozwijać się bardziej i szybciej. Chodzi o to, żebyśmy dorównali miastom ościennym, które w ostatnim czasie bardzo się rozwinęły, mam tu na myśli np. Suwałki i Ełk - mówi Maciej Borzyszkowski.


Maciej Borzyszkowski zaprezentował również rozbudowany program wybroczy. Jak podkreśla, jest on prospołeczny i skonsultowany z mieszkańcami Augustowa.


Główny element naszego programu to walka z wykluczeniem komunikacyjnym Augustowa. Nie mamy przecież dworca autobusowego, a nie możemy dopuścić do tego, aby mieszkańcy nie mieli jak się przemieszczać. Jesteśmy potentatem jeśli chodzi o łodzie motorowe i w związku z tym chcemy postawić tutaj inkubator przedsiębiorczości i tworzyć nowe technologie. Chcemy również ożywić i zmodernizować Rynek Zygmunta Augusta i zaproponować mieszkańcom więcej atrakcji, chociażby jarmark bożonarodzeniowy - dodaje Maciej Borzyszkowski.


Kandydat na burmistrza Augustowa, 40-letni Maciej Borzyszkowski od siedmiu lat pełni funkcję prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Burmistrz Augustowa będzie ubiegał się o reelekcję. Hasło Mirosława Karolczuka to "Teraz rodzina!"

17.02.2024, 13:53

"Teraz rodzina!" to hasło, z jakim do wyborów samorządowych startuje burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. W sobotę (17.02) na konferencji w hotelu Perła przedstawił swoich kandydatów do rady miejskiej i powiatu augustowskiego.


Znamy drugiego kandydata na stanowisko burmistrza Augustowa

12.02.2024, 07:17

To Maciej Borzyszkowski, który od siedmiu lat jest prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.


W Augustowie i Nowince powstaną dwie nowoczesne ekopracownie

5.06.2023, 14:13

W I Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie powstanie sala edukacyjna dotycząca odnawialnych źródeł energii, natomiast w szkole podstawowej w Nowince dzieci już niedługo będą się uczyć w nowej klasie przyrodniczej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok