Radio Białystok | Wiadomości | Adrian Siemieniec: Każda strata piłki była dla nas zagrożeniem [wideo]

Adrian Siemieniec: Każda strata piłki była dla nas zagrożeniem [wideo]

2.03.2024, 18:12, akt. 20:30

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:1) w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Gole dla gospodarzy strzelali: Rasak i Ennali. Honorowe trafienie dla Jagiellonii zaliczył Caliskaner.

Adrian Siemieniec, fot. Joanna Szubzda
Adrian Siemieniec, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Musieliśmy cały czas atakować

Gratuluję Górnikowi zwycięstwa i sposobu, w jaki je osiągnął. Dziękuję kibicom za wsparcie, a mojej drużynie za walkę o korzystny wynik do końca. Dziś zabrakło nam w pierwszej połowie bramki, bo wtedy pewnie grałoby się nam łatwiej. Musieliśmy cały czas atakować, a Górnik mógł kontrolować grę i korzystał dobrze z szybkiego ataku. Każda strata piłki była dla nas zagrożeniem. Byłem pełen podziwu, jak szybko Górnik potrafił się przedostać pod naszą bramkę, wykorzystać atuty swoich piłkarzy.

Tak czasami jest, idziemy dalej. Nie odkryję Ameryki jeśli powiem, że 120 minut meczu w Pucharze Polski w tygodniu nie ułatwiło nam przygotowań do meczu z Górnikiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć, że byliśmy zmęczeni, ale nie chcę się tak tłumaczyć. Trzeba zachować spokój. Jesienią to my najczęściej otwieraliśmy wynik, a przeciwnik musiał gonić wynik, teraz sytuacje, jakie stwarzamy nie kończą się bramkami. Nawet gdyby to był "wyścig żółwi" (walka o mistrzostwo Polski), to fakt, że Jagiellonia bierze w nim udział, świadczy o postępie jaki zrobiliśmy. Wiem, że oczekiwania rosną po udanej jesieni

- powiedział po meczu trener żółto-czerwonych Adrian Siemieniec.


Jan Urban: Tak sobie wyobrażałem ten mecz

Są na Górniku emocje i o to chodzi. Tak sobie wyobrażałem ten mecz. Była dominacja Jagiellonii, która grała kombinacyjnie. Wiedzieliśmy, że będziemy mieli sytuacje po kontratakach i je wykorzystaliśmy. Nie ulega wątpliwości, że rywale też mieli swoje niezłe okazje. Możemy żałować, że cierpieliśmy do końca. Przy stanie 2:0 wydawało się, że mamy trochę spokoju, ale Jagiellonia szybko zdobyła gola kontaktowego. Sytuacja przy rzucie karnym (niepodyktowany ostatecznie dla Górnika) to była kwestia interpretacji. Może łatwo mi teraz o tym mówić, bo wygraliśmy

- powiedział po meczu trener Górnika Zabrze Jan Urban.


Taras Romanczuk: Boisko nam dzisiaj pozwalało grać

Mieliśmy swoje sytuacje na 1:0. Boisko nam dzisiaj pozwalało grać. Mogliśmy stwarzać sobie sytuacje. Wiemy jak Górnik gra u siebie - otwiera wynik, potem czeka na kontrę. I tak nas złapali. Dążyliśmy do tego, żeby zdobyć tutaj przynajmniej jeden punkt, ale nie udało się

- powiedział po meczu kapitan Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk.


źródło: PAP | red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia przegrała z Górnikiem Zabrze [zdjęcia, wideo]

2.03.2024, 17:07

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:2 (0:1) w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Gole dla gospodarzy strzelali: Rasak i Ennali. Honorowe trafienie dla Jagiellonii zaliczył Caliskaner.


Pogoń Szczecin rywalem Jagiellonii Białystok w półfinale Pucharu Polski

1.03.2024, 12:37

Jagiellonia Białystok nie miała szczęścia w losowaniu par półfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski. Okazało się, że zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.


Jagiellonia Białystok zagra z ŁKS-em Łódź w Wielką Sobotę

29.02.2024, 14:17

Poznaliśmy terminarz 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra z ŁKS-em Łódź w sobotę, 30 marca o 15:00.


Adrian Siemieniec: To był bardzo trudny mecz [wideo]

28.02.2024, 21:30

Jagiellonia Białystok wygrała 2:1 z Koroną Kielce w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Białostoczanie wygrali z rywalami dopiero po dogrywce. Decydującego gola w doliczonym czasie strzelił Pululu i zapewnił awans do półfinału rozrywek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok