Radio Białystok | Wiadomości | Umorzono śledztwo ws. wypadku z udziałem nastolatka, który miał wyskoczyć przez okno jednej z białostockich szkół

Umorzono śledztwo ws. wypadku z udziałem nastolatka, który miał wyskoczyć przez okno jednej z białostockich szkół

autor: Ryszard Minko

10.04.2024, 13:17, akt. 15:04

W tej sprawie nie dopatrzono się udziału innych osób, dlatego zdecydowano o umorzeniu postępowania. Po pięciomiesięcznym dochodzeniu białostocka prokuratura zamknęła śledztwo w sprawie wypadku z udziałem nastolatka, który miał wyskoczyć przez okno w szkole.

Fot. PRB
Fot. PRB

Z ustaleń policji i prokuratury wynika, że pod koniec października ubiegłego roku po skończonych lekcjach, po południu, 12-letni chłopak najprawdopodobniej wyskoczył z okna na drugim piętrze szkoły i spadł na niewielki daszek. 

Nastolatkowi nic poważnego się nie stało, ale śledczy sprawdzali, czy był to tylko nieszczęśliwy wypadek, czy może ktoś go nakłaniał go targnięcia się na swoje życie. Między innymi spekulowano, że mógł być to jakiś rodzaj internetowego wyzwania. 

Ostatecznie śledczy nie dopatrzyli się w tej sprawie żadnego udziału osób trzecich, dlatego zdecydowano o umorzeniu postępowania – poinformował szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Michał Toruński. 

Śledztwo obejmowało też działania podjęte przez dyrekcję placówki, która odpowiada za bezpieczeństwo uczniów także po lekcjach, jeśli są na terenie szkoły. W tym przypadku prokuratura, jak i Podlaskie Kuratorium Oświaty, które przeprowadziło w tej sprawie własną kontrolę - również nie dopatrzyły się żadnych uchybień. 

To jednak jedyne informacje, jakie prokuratura przekazuje w tej sprawie. Z uwagi na dobro poszkodowanego śledczy nie ujawniają, co dokładnie wydarzyło się na terenie szkoły i dlaczego nastolatek uległ wypadkowi.

Przypominamy, że sytuacjach kryzysowych można szukać pomocy, dzwoniąc na całodobowe telefony zaufania dla osób dorosłych 800 70 22 22 lub dla dzieci 800 12 12 12.


| red: sk, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostocki sąd prawomocnie skazał 21-latka oskarżonego o usiłowanie zabójstwa swojej dziewczyny

30.01.2024, 08:14

8 lat i 3 miesiące ma spędzić w więzieniu młody mężczyzna oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej dziewczyny. Motywem była zazdrość. Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał we wtorek (30.01) wyrok wobec 21-latka.


12-latek miał wyskoczyć z drugiego piętra - prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia

28.11.2023, 16:34

Prokuratura w Białymstoku wyjaśnia przyczyny zdarzenia do jakiego doszło w Szkole Podstawowej nr 16. Kilka dni temu po południu, już po lekcjach 12 letni uczeń najprawdopodobniej wyskoczył z okna na drugim piętrze szkoły.


W Białymstoku 12-letni chłopiec wyskoczył przez okno z drugiego piętra - policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

24.11.2023, 14:13

Białostoccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku.


Nawet 80 procent dzieci i młodzieży przynajmniej raz w życiu było ofiarą przemocy

22.11.2023, 15:33

Wynika to z najnowszego raportu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Krzywdzą opiekunowie, rodzice, ale też coraz częściej rówieśnicy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok