Radio Białystok | Wiadomości | Kończy się kolejna edycja kampanii społecznej "Pola Nadziei" - w najbliższy weekend finałowa kwesta

Kończy się kolejna edycja kampanii społecznej "Pola Nadziei" - w najbliższy weekend finałowa kwesta

autor: Edyta Wołosik

18.04.2024, 14:42, akt. 14:58

Dzięki różnym inicjatywom i wpłatom udało się już zebrać ponad 140 tysięcy złotych, a jest szansa na więcej. Kończy się 14-ta edycja kampanii społecznej "Pola Nadziei" prowadzonej przez białostocką Fundację "Pomóż im". W najbliższy weekend odbędzie się finałowa kwesta na rzecz ciężko chorych dzieci i ich rodzin.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Kończy się kolejna edycja kampanii społecznej "Pola Nadziei" - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W czwartek (18.04) organizatorzy przedstawili szczegóły.

"Pomoc ma kwitnącą moc" - takie jest hasło tej kończącej się 14-tej edycji kampanii społecznej "Pola Nadziei". Jej symbolem są żonkile. Trwa ona od początku października, a różne działania zorganizowali uczniowie i nauczyciele ze 115 placówek.


W pamięć zapadła mi m.in. akcja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, która zorganizowała międzyklasową rywalizację w zbieraniu kasztanów. Dwie tony trafiły na skup, a pieniądze na rzecz podopiecznych - mówi koordynatorka wolontariatu w Fundacji "Pomóż im" Natalia Sawicka.


W tej edycji już udało się zebrać około 140 tysięcy złotych, ale jest szansa na więcej, bo na najbliższy weekend zaplanowano kwestę. W sobotę (20.04) w sklepach m.in. PSS Społem, a w niedzielę (21.04) w białostockim Parku Planty.

Zebrane pieniądze pomogą we wsparciu ciężko chorych dzieci i ich rodzin, ale w planach jest też budowa stacjonarnego hospicjum dla dzieci.


Takie zbiórki są możliwe dzięki wolontariuszom, a środki z nich pozwalają nam na funkcjonowanie domowego Hospicjum dla Dzieci. Jesteśmy też na początku budowy hospicjum stacjonarnego, a darowizny są jedynym źródłem, jakie pozwoli na realizację tego przedsięwzięcia, tak jak 1,5 proc. podatku - mówi wiceprezes Fundacji "Pomóż im" dr Eryk Latoch.


Teraz Fundacja "Pomóż im" prowadzi domowe hospicjum.

Stale pod opieką ma około trzydzieściorga dzieci.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Fundacja "Pomóż Im"

21.03.2024, 18:50

Za kilka dni minie piętnasty rok ich działalności. To Fundacja "Pomóż Im", która buduje pierwsze w północno-wschodniej Polsce stacjonarne hospicjum dziecięce. Można wesprzeć ten niezwykły projekt i pomóc stworzyć tak bardzo potrzebne miejsce.


Rodzinny festyn dla podopiecznych Fundacji "Pomóż Im"

17.06.2023, 18:27

Był czas na zabawę i relaks, ale także wymianę doświadczeń - jak wygląda życie z nieuleczalną chorobą dziecka. Podopieczni Fundacji Pomóż Im wraz z rodzinami spotkali się w sobotę (17.06) na dorocznym festynie - po raz pierwszy koło nowej siedziby fundacji - w Sochoniach koło Białegostoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok