Radio Białystok | Wiadomości | Adrian Siemieniec: Na pewno na koniec możemy być zadowoleni z punktu [wideo]

Adrian Siemieniec: Na pewno na koniec możemy być zadowoleni z punktu [wideo]

18.05.2024, 22:51, akt. 23:39

Zamiast mistrzowskiej fety jest ciągłe oczekiwanie na zdobycie mistrzostwa Polski. Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice. Żółto-czerwoni utrzymali pozycję lidera ekstraklasy, ale mają tyle samo punktów co Śląsk Wrocław.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 18.05.2024, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Było to trudne spotkanie

Zacznę od podziękowań dla zawodników za ich wiarę, poświęcenie, grę do końca. Podziękowania należą się też naszym kibicom. Dziś byli fantastyczni. Nie mówię już o frekwencji, ale dopingu. Widać, jak dużo jest w nich wiary w drużynę, są z nami na dobre i na złe. Było to trudne spotkanie. Widać było, że Piast jest w dobrej formie. Potwierdził, że trudno mu się przeciwstawić. Na pewno na koniec możemy być zadowoleni z punktu. Został tydzień do końca sezonu, zaś jego finał rozegramy przed naszymi kibicami.

Oczywiście to prawda, że przyjaźnimy się z trenerem Warty (Dawidem Szulczkiem - PAP), rozmawiamy regularnie. Fakt jest taki, że obaj jesteśmy profesjonalistami i musimy rozegrać mecz. Dla mnie to chichot  losu, że w Białymstoku będę musiał zagrać w takim spotkaniu przeciwko drużynie, którą prowadzi mój przyjaciel. To może jest nawet historia na książkę

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Adrian Siemieniec.


Aleksandar Vukovic: Cieszy mnie postawa drużyny

Było to wyrównanie spotkanie i dlatego taki jest końcowy wynik. Jednak jak się prowadzi, to pojawia się nadzieja, że można wygrać. Trzeba jednak pamiętać o klasie rywala, potrafił zrobić skuteczną akcję, która mu dała ten bardzo ważny punkt. Cieszy mnie postawa drużyny. Nie zawsze zespoły tak ambitnie, sportowo podchodzą do rywalizacji jak dziś mój zespół. Mecz nie był otwarty, widowiskowy, nie było dużo sytuacji podbramkowych. Jednak zarówno my,  jak Jagiellonia bardzo dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne, jeśli  chodzi o defensywę.

Czuję teraz lekki niedosyt, ale pamiętam, że graliśmy z klasowym rywalem

- powiedział po meczu trener Piasta Gliwice Aleksandar Vukovic.


Wojciech Pertkiewicz: Kolejny mecz z niesamowitą huśtawką ciśnienia

Kolejny mecz z niesamowitą huśtawką ciśnienia. Dobrze nam szło do któregoś momentu, kiedy kometa trafiła do naszej bramki i musieliśmy gonić wynik, na szczęście się udało. Jeszcze mieliśmy okazje w doliczonym czasie, ale kluczowe jest to, że kończymy jako lider tę kolejkę

- powiedział po meczu prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz.Bartłomiej Wdowik: Dalej jesteśmy liderem

Strzelili nam na 1:0 i było nerwowo. Ale gramy do końca, mamy 1:1, dalej jesteśmy liderem. I patrzymy z podniesioną głową, bo wszystko zależy od nas. Nie musimy się skupiać na kimś innym, tylko cały czas na sobie

- powiedział po meczu obrońca Jagiellonii Bartłomiej Wdowik.źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jagiellonia Białystok remisuje z Piastem i utrzymuje pozycję lidera [zdjęcia, wideo]

18.05.2024, 21:53

Zamiast mistrzowskiej fety jest ciągłe oczekiwanie na zdobycie mistrzostwa Polski. Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 1:1 (0:0) wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice. Żółto-czerwoni utrzymali pozycję lidera ekstraklasy, ale mają tyle samo punktów co Śląsk Wrocław.


Mobilizacja kibiców Jagiellonii na wyjazdowy mecz z Piastem Gliwice

13.05.2024, 17:19

Dla kibiców Jagiellonii Białystok to najważniejszy wyjazd w tym sezonie. Nawet dwa tysiące fanów żółto-czerwonych może pojechać na sobotni (18.05) mecz z Piastem Gliwice. Byłby to rekord wyjazdowy białostockich kibiców w meczu w ekstraklasie.


Jagiellonia Białystok zapewniła sobie co najmniej wicemistrzostwo Polski

12.05.2024, 19:45

Była radosna sobota, jest radosna niedziela. Już wiadomo, że Jagiellonia Białystok zdobędzie co najmniej srebrny medal mistrzostw Polski w piłce nożnej.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Wycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok