Radio Białystok | Wiadomości | Seniorzy z Białegostoku biorą udział w projekcie "Dobrze w domu, ale w grupie lepiej"

Seniorzy z Białegostoku biorą udział w projekcie "Dobrze w domu, ale w grupie lepiej"

26.05.2024, 08:34, akt. 08:42

"Dobrze w domu, ale w grupie lepiej" - to hasło warsztatów skierowanych do seniorów z Białegostoku. Dwa razy w tygodniu w Białostockiej Akademii Musicalowej odbywają się zajęcia literackie, taneczne i wokalne. Jest to okazja rozwijania zainteresowań, integracji w grupie oraz aktywizacji osób starszych.

Fotolia.com
Fotolia.com

Warsztaty pod hasłem "Dobrze w domu, ale w grupie lepiej" odbywają się w ramach projektu realizowanego przez Fundację M-patia, założoną przez uchodźczynię wojenną z Ukrainy Julię Panasiuk.


Nasza fundacja pracuje z dziećmi, emerytami, z mamami z dziećmi. Napisaliśmy projekt dla emerytów, żeby ich integrować. Chcemy, żeby to co robimy, było ciekawe i dla nas, i dla emerytów - mówi prezes Fundacji M-patia Julia Panasiuk.


Projekty Fundacji M-patia mają na celu integrację migrantów z Ukrainy i Białorusi, a także organizowanie czasu wolnego dzieciom i seniorom. "Dobrze w domu, ale w grupie lepiej" to drugi projekt założonej niedawno fundacji.


Z założenia jest to bardzo kameralny projekt skierowany do grupy 10 seniorów. Jako pomysłodawca wymyśliłam trzy moduły, które realizujemy: "pląsy przy muzyce", "wokalne ensamble" i "literackie cafe" - mówi Beata Cwalin z Fundacji M-patia.


Uczestniczki projektu podkreślają, że warsztaty są doskonałą formą rozwijania umiejętności oraz spotkań towarzyskich.

Warsztaty "Dobrze w domu, ale w grupie lepiej" zakończą się w czerwcu wspólnym śpiewaniem w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku.


źródło: Ludmiła Łabowicz | red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy seniorzy mogą wziąć udział w nowym projekcie "Siła Seniora"

11.09.2023, 12:15

To nowa propozycja dla białostockich seniorów. Mieszkańcy Białegostoku powyżej 60. roku życia mogą zgłaszać się do nowego miejskiego projektu aktywizująco-edukacyjnego Siła Seniora.


Projekt "SuperSTARSi. Z pokolenia na pokolenie"

20.09.2023, 10:25

Stowarzyszenie Podlascy Seniorzy zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Michała Hellera pod nazwą "SuperSTARSi. Z pokolenia na pokolenie" 20 października 2023 r. Data 20 października wybrana została nieprzypadkowo.


Projekt „Remembrance Education. Edukacja kulturalna osób dorosłych"

27.09.2022, 15:56

Działania mówiące o II wojnie światowej w kontekście bieżących wydarzeń skierowane do dorosłych odbiorców - to główne założenie projektu rozpoczętego przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Będzie on realizowany na kilku białostockich osiedlach.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok