Radio Białystok | Wiadomości | Wyrwane z korzeniami drzewo zniszczyło dwa stragany przy ulicy Skłodowskiej w Białymstoku

Wyrwane z korzeniami drzewo zniszczyło dwa stragany przy ulicy Skłodowskiej w Białymstoku

autor: Ryszard Minko

27.05.2024, 15:33, akt. 19:28

Tylko dlatego , że wichura nadeszła wieczorem, nikt nie ucierpiał. Wyrwane z korzeniami potężne drzewo całkowicie zniszczyło dwa stragany przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Białymstoku. To popularny wśród mieszkańców osiedla Piaski niewielki bazarek, na którym można kupić warzywa, pieczywo i ubrania.

fot. Ryszard Minko
fot. Ryszard Minko


0:00
0:00
Wyrwane z korzeniami drzewo zniszczyło dwa stragany przy ulicy Skłodowskiej w Białymstoku - relacja Ryszarda Minko | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Poszkodowani kupcy właśnie porządkują teren i zastanawiają się, co dalej z ich firmami.


W kilkadziesiąt sekund straciliśmy wszystko - mówi właściciel jednego ze straganów pan Mariusz.


Dodaje, że część towaru udało się uratować przed zmoknięciem i zniszczeniem, ale z blaszanej wiaty nie zostało nic. Podobnie mówi pani Ewa, której padające drzewo całkowicie zniszczyło miejsce pracy.


Dobrze, że to był piątkowy wieczór i wszystko już było zamknięte, dzięki temu nikt nie ucierpiał - dodaje pani Ewa.


Poszkodowani kupcy przyznają, że ich stragany nie były ubezpieczone. Zwracają jednak uwagę, że przed kilkoma laty spółdzielnia mieszkaniowa Piaski, która jest właścicielem terenu miała bezskutecznie wnioskować o wydanie zgody na wycinkę drzewa.

„To prawda, choć nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to było” - mówi wiceprezes spółdzielni Piotr Maksimowicz. Wyjaśnia, że generalnie trudno jest uzyskać zgodę na wycinkę drzewa, bo podczas kontroli okazuje się, że drzewa są zdrowe. Spółdzielnia nie zostawia jednak kupców samym sobie. Na czas odbudowy będą mieli zawieszony czynsz za zajęcie terenu.

Powalone drzewo sprawiło jednak, że skutki zniszczeń odczują także pozostali kupcy z bazarku, których stargany padające drzewo szczęśliwie ominęło. Spółdziełnia musi zmodernizować uszkodzony chodnik. Już przed rokiem planowano, ze remont odbędzie się po najgorętszym wiosenno-letnim sezonie w handlu, jednak wszystko wskazuje na to, że już lada moment cały pasaż zostanie czasowo zamknięty.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wichura na Podlasiu - strażacy wyjeżdżali do prawie 140 zgłoszeń

8.10.2023, 18:09

Powalone drzewa i konary na drogach, zerwane dachy i uszkodzone samochody. To skutki wichury, która szalała w niedzielę (8.10) w naszym regionie. Na szczęście nikt nie został ranny. A wiatr w porywach osiągał prędkość nawet 85 kilometrów na godzinę.


W podbiałostockich Protasach pojawił się bocian - próbuje odbudować swój dom, który zniszczyła wichura

30.03.2022, 14:18

Nie ma komu pomóc w odbudowaniu zniszczonego bocianiego gniazda. Z taką informacją zgłosili się do nas mieszkańcy podbiałostockich Protas. To na ich posesji jesienne wichury zniszczyły słup z kilkudziesięcioletnim gniazdem. Ptak, który właśnie przyleciał, rozpaczliwie próbuje odbudować swój dom. Mieszkańcy chcą mu pomóc, okazuje się jednak, że z problemem zostali sami.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok