Radio Białystok | Wiadomości | Europoseł Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości

Europoseł Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości

27.05.2024, 17:59, akt. 18:21

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z członkostwa w partii. W oświadczeniu poinformował, że nie akceptuje "standardów postępowania w partii Prawo i Sprawiedliwość".

Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska
Krzysztof Jurgiel, fot. Barbara Sokolińska

Przed kilkoma dniami były minister rolnictwa został zawieszony w prawach członka PiS przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który obwiniał go m.in. o utratę władzy w sejmiku w województwie podlaskim.

Krzysztof Jurgiel nie zgadza się z tym stwierdzeniem. W oświadczeniu podkreślił, że "utrata przez PiS większości w Sejmiku Województwa Podlaskiego jest (...) jednak skutkiem braku dialogu i utraty zaufania społecznego. Póki władze partii nie rozumieją tego, póty nie odzyskają zaufania większości wyborców. Aby odzyskać mandat społeczny, PiS musi powrócić do swoich korzeni - pracy programowej, dyskusji wewnątrz własnego obozu, otwarcia na różne środowiska słuchania swoich działaczy".

Krzysztof Jurgiel pełnił funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi dwukrotnie: w latach 2005-2006 oraz 2015-2018. Od 2019 roku jest europosłem.

źródło: IAR | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dalszy ciąg sprawy związanej z zawieszeniem Krzysztofa Jurgiela w prawach członka PiS

24.05.2024, 16:42

Europoseł i b. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zapowiada obronę swego dobrego imienia i kroki prawne, w związku z krytycznymi opiniami na jego temat ze strony m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Czuję się zniesławiony, pomówiony o działania, których nigdy nie podejmowałem" - oświadczył na konferencji prasowej. Do konferencji Krzysztofa Jurgiela odniósł się sekretarz PiS w Podlaskiem Bartosz Stasiak.


Rzecznik PiS: Krzysztof Jurgiel zawieszony w prawach członka PiS

16.05.2024, 22:06

Rzecznik prasowy PiS Rafał Bochenek poinformował w czwartek wieczorem (16.05), że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka tego ugrupowania byłego ministra rolnictwa i obecnego europosła Krzysztofa Jurgiela.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok