Radio Białystok | Wiadomości | Konferencja "Historia - dialog - edukacja" w Białymstoku

Konferencja "Historia - dialog - edukacja" w Białymstoku

17.03.2011, 18:00, akt. 18:00

Prawie 300 licealistów z ośmiu białostockich szkół słuchało we czwartek (17.03) referatów o wielokulturowości Białegostoku, losach białostockich żydów i mieszkających na Podlasiu Tatarów.

To tylko niektóre tematy konferencji "Historia - dialog - edukacja" która rozpoczęła się dziś w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.

Wydarzeniem, które na długo zapadnie w pamięć młodzieży zgromadzonej w sali VIII liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku było spotkanie z Katarzyną Meloch - Dzieckiem Holocaustu - uratowanej niemal cudem z białostockiego, a później warszawskiego getta.

"Nie ma dialogu bez poznania własnej historii" - mówi organizatorka konferencji, polonistka z VIII Liceum Grażyna Dawidowicz, która od kilku lat realizuje z młodzieżą autorski program nauczania historii wielokulturowego Białegostoku, szczególnie historii białostockich Żydów.

Materiały do tego programu zbierała między innymi w Instytucie Yad Vaszem w Izraelu i w Stanach Zjednoczonych - bo jak mówi - temat ten stał się jej życiową pasją.

W piątek podczas konferencji "Historia-dialog-edukacja" przewidziano zajęcia warsztatowe. Spotkanie odbywa się w VIII liceum ogólnokształcącym w Białymstoku. (emce)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok