Radio Białystok | Wiadomości | W Suwałkach buduje się 5 nowych hoteli

W Suwałkach buduje się 5 nowych hoteli

24.03.2011, 14:29, akt. 14:29

Prawdziwy boom hotelowy przeżywają właśnie Suwałki. Dzięki unijnym pieniądzom w mieście powstanie 5 nowych hoteli, które nie tylko mają przyciągnąć do miasta turystów, ale dadzą pracę kilkudziesięciu osobom.

Największy hotel powstaje przy ulicy Utrata, przy siedzibie Parku Naukowo –Technologicznego w Suwałkach. "Będzie w nim 140 miejsc noclegowych, restauracja, sala konferencyjna, kompleks odnowy biologicznej i klub nocny" – wymienia właściciel hotelu, Mirosław Szyszko. W hotelu pracę znajdzie ponad 30 osób. Ta inwestycja została najwyżej oceniona spośród innych w województwie podlaskim i w ramach projektu unijnego otrzymała 4 miliony złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.

Rozpoczęła się też już budowa hotelu Velvet, który powstaje u zbiegu ulic Kościuszki i Dwernickiego. Hotel będzie miał 27 pokoi, zatrudni kilkanaście osób a do dyspozycji gości będzie m.in. restauracja, kompleks spa i garaż podziemny. Jego otwarcie planowane jest na maj 2012 roku.

Z kolei w miejscu po byłej jednostce wojskowej przy ulicy Pułaskiego powstanie hotel budowany przez białostocką firmę Anatex, a do dyspozycji gości będzie m.in. dyskoteka i kręgielnia. Kolejny hotel powstanie przy ul. Noniewicza w pobliżu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Villa Eden tak jak i pozostałe hotele będzie hotelem trzygwiazdkowym.

Zaawansowane prace trwają już przy remoncie zabytkowej kamienicy przy ulicy Kościuszki, w której mieścić się będzie hotel Akvilon. Właścicielka - Lillianna Sadowska chce, by był to hotel kameralny, oddający klimat i wystrój epoki w której kamienica powstała, czyli z początku ubiegłego stulecia. W hotelu do dyspozycji gości będzie 11 pokoi, każdy z innym stylu, restauracja, kameralne sale konferencyjne i pole do mini golfa. Pierwsi goście zawitają do tego hotelu już na początku przyszłego roku.

Jak podkreśla rzecznik suwalskiego ratusza Jarosław Filipowicz dzięki temu, że przybędzie w Suwałkach miejsc noclegowych, turysta który tu zawita, zostanie na dłużej. "Do tej pory turyści na nocleg wybierali najczęściej Augustów lub kwatery agroturystyczne wokół Suwałk, a przecież miasto się rozwija i mamy wiele do zaoferowania" – zauważa Jarosław Filipowicz, wspominając chociażby otwarty niedawno Aquapark czy Suwałki Blues Festiwal, dzięki któremu w lipcu przyjeżdża do miasta kilka tysięcy fanów bluesa. (akk)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego







fot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji









źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok