Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: rusza nabór na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Białystok: rusza nabór na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

8.09.2011, 11:53, akt. 11:53

W tym przypadku sprawdza się powiedzenie "Kto pierwszy ten lepszy". Dziś (08.09) punktualnie o 15.00 rozpoczyna się rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w Białymstoku.

Na dzieci z klasy piątej i szóstej szkoły podstawowej, które chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomii czeka 100 miejsc.

Podczas semestru obejmującego 6 dwugodzinnych spotkań wykładowcy z Uniwersytetu w Białymstoku przybliżą najmłodszym tajniki przedsiębiorczości. "Dzieci będą się uczyły m.in o zarządzaniu nieruchomościami, poznają również problemy walutowe" - mówi lokalny opiekun Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku, dr Ewa Tokajuk. Dzieci podczas warsztatów będą wcielać się m.in. w rolę inwestorów giełdowych, negocjatorów czy specjalistów ds. marketingu. Wszystkie zajęcia są nieodpłatne.

Na Uniwersytet zapisywać się można wyłącznie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza na stronie uniwersytet-dzieciecy.pl.

EUD to wspólna inicjatywa Uniwersytetu w Białymstoku i Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Zajęcia odbywają się pod patronatem Narodowego Banku Polskiego.

Z kolei jutro (09.09) również o 15.00 rozpocznie się rekrutacja na Akademię Młodego Ekonomisty. Zajęcia o podobnej tematyce co na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym przeznaczone są gimnazjalistów. Tutaj na chętnych przygotowano 120 miejsc. Rekrutacja odbywa się na stronie: gimversity.pl. (akk)

Więcej:
Białystok: chemia żywiołów i sondy kosmiczne na Festiwalu Nauki i Sztuki


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok