Radio Białystok | Wiadomości | Jest szansa na kolejne uzdrowisko w Podlaskiem

Jest szansa na kolejne uzdrowisko w Podlaskiem

5.02.2012, 10:43, akt. 10:43Na terenie gminy Mielnik już 40 lat temu odkryto źródła o właściwościach leczniczych. Teraz urząd gminy przystąpił do konkretnych działań. Jest już plan badań geologicznych, ustalone są też strefy uzdrowiskowe.

Wójt Mielnika Adam Tobota jest przekonany, że otrzymanie statusu uzdrowiska to tylko kwestia czasu. Pozostało nam wykonanie odwiertu, a to kolejne miliony. W tym kierunku można pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. "Może uda nam się uzyskać pieniądze z urzędu marszałkowskiego z programu związanego z uzbrajaniem terenu pod działalność gospodarczą" – zaznacza.

Koszt odwiertu to ok. 8 mln złotych. Wójt Adam Tobota liczy, że wody lecznicze uda się wydobyć na powierzchnię w ciągu 2 lat. Dodaje też, że gmina Mielnik planuje już konkretne inwestycje związane z przyznaniem statusu uzdrowiska. Jak mówi - "Do końca czerwca ma być projekt Wodnego Ośrodka Rekreacji i Lecznictwa w Mielniku. Napisaliśmy projekt transgraniczny współpracy z Białorusią. Jeżeli będzie miał pozytywne rozstrzygnięcie, będziemy mieli dużą pulę środków na realizację tego projektu".

Latem dowiemy się, czy gmina otrzyma unijne pieniądze na budowę ośrodka rekreacji i lecznictwa. Jeśli Mielnik zrealizuje swoje plany, stanie się trzecim uzdrowiskiem w naszym regionie. Taki status mają obecnie Augustów oraz Supraśl. (mCzar)

Zobacz też:
Mielnik: rekwizyty z "Trylogii" w parku historycznym

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. Monika Kalicka
REGION
2.07.2022, 07:09, akt. 10:25

Prezes PiS odwiedzi nasz region


fot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnem
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok