Radio Białystok | Wiadomości | Grajewo: Wtorek z Polskim Radiem Białystok

Grajewo: Wtorek z Polskim Radiem Białystok

29.01.2013, 13:05, akt. 13:05

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń


0:00
0:00
Strażacy ochotnicy z Wąsosza mają nowy samochód. Jest to lekki pojazd przeznaczony do ratownictwa drogowego. Zastąpi używany do tej pory, stary samochód. O nowym nabytku strażaków z wójtem gminy Wąsosz Czesławem Ołdakowskim rozmawia Paweł Wądołowski. | Pobierz plik.


0:00
0:00
Razem chcą promować swoje miasta i gminy i przyciągać turystów. Dlatego samorządowcy z Grajewa, Rajgrodu, Radziłowa i Prostek założyli stowarzyszenie. O jego planach z Bożeną Bagan, wójtem gminy Prostki rozmawia Paweł Wądołowski. | Pobierz plik.


0:00
0:00
Za dwa lata mieszkańcy Grajewa będą mogli korzystać z nowego basenu i zwiedzać muzeum mleka. Miejscy urzędnicy podpisali już umowę na dofinansowanie tych inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. O tym jak będzie wyglądał basen i muzeum z zastępcą burmistrza Grajewa, Przemysławem Chylińskim rozmawia Paweł Wądołowski. | Pobierz plik.


0:00
0:00
Burmistrz Grajewa chce zmienić zasady wynajmowania handlowcom miejskich lokali. Zamiast ustalania stawek w czasie negocjacji mają być przetargi. Ma to zmniejszyć różnice w opłatach i zwiększyć wpływy do miejskiej kasy. Teraz jak mówi burmistrz, Adam Kiełczewski handlowcy płacą od 4 do 25 złotych za metr kwadratowy. O planowanych zmianach z burmistrzem rozmawia Paweł Wądołowski. | Pobierz plik.


0:00
0:00
Pracowali dwa lata, żeby zbudować replikę samochodu pancernego. Z Grzegorzem Marciniakiem z Grupy Rekonstrukcyjnej 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie rozmawia Paweł Wądołowski | Pobierz plik.


0:00
0:00
Mieszkańcy Grajewa wybrali Człowieka Roku 2012. Podczas głosowania na portalu e-grajewo.pl wybrali nauczyciela i radnego, Tomasza Cebelińskiego. Z grajewianinem roku rozmawia Paweł Wądołowski | Pobierz plik.


0:00
0:00
Stop cenzurze - takie naklejki podczas obrad komisji rady miasta nosiło trzech grajewskich radnych. Protestują w ten sposób przeciwko skróceniu relacji video z grudniowej sesji rady. Miejscy urzędnicy twierdzą, że to usterka techniczna, radni, że cenzura. Z radnym Adamem Jankowskim rozmawia Paweł Wądołowski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

We wtorek (29.01) nasz reporter był w Grajewie. Sprawdził m.in. dlaczego zmienią się zasady wynajmowania handlowcom lokali handlowych i z jakiego powodu kilku radnych na posiedzeniu komisji nosiło naklejki z napisem "stop cenzurze".

Sprawdził też kiedy rozpocznie się budowa basenu i Muzeum Mleka, a także kim jest Grajewianin Roku. Poza tym odwiedził strażaków z Wąsosza i mieszkańca pod grajewskiej miejscowości, który razem z kolegami zbudował replikę wozu pancernego z czasów II wojny światowej. Zapytał też dokąd płynie "Rzeka historii", czyli stowarzyszenie miast i gmin z okolic Grajewa. (pw/kjs)

Zobacz też:
Grajewo: jeden blok, dwa zarządy
Po raz kolejny szpital w Grajewie wygrał w sądzie z NFZ-em
W Grajewie powstał pierwszy klaster przemysłowy


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok