Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy sygnał emitowany z masztów telefonii komórkowej jest zbyt silny?

Czy sygnał emitowany z masztów telefonii komórkowej jest zbyt silny?

10.06.2020, 07:19

Suwalska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska sprawdzi, czy maszty telefonii komórkowej przy ul. Bakałarzewskiej nie emitują szkodliwego dla mieszkańców promieniowania.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak informowaliśmy, w ich imieniu interpelację złożył do prezydenta miasta radny Prawa i Sprawiedliwości Jacek Juszkiewicz. Natomiast prezydent przekazał sprawę inspektoratowi. Mówi kierownik działu inspekcji suwalskiej delegatury Przemysław Wydra.


- Rozpoczniemy kontrolę u operatorów instalacji sieci komórkowych i jednocześnie wykonamy pomiary wskazanych masztów w zakresie promieniowania elektromagnetycznego. Sprawdzimy, czy nie zostały przekroczone normy, które są określone w rozporządzeniu ministra środowiska. Te badania zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższego miesiąca albo dwóch. Pomiarów w tym miejscu jeszcze nie robiliśmy. Będzie to pierwsza kontrola tych obiektów.


Radny Jacek Juszkiewicz uważa przekazanie sprawy WIOŚ-iowi za dobre posunięcie. Nie jest jednak usatysfakcjonowany całym pismem, jakie otrzymał od prezydenta miasta Czesława Renkiewicza.


- Odpowiedział, że władze nie mają żadnego wpływu na to, czy takie inwestycje powstają na terenie miasta, czy nie powstają. Z tego wynikałoby, że jeżeli inwestor składa wniosek z prośbą o budowę przekaźnika, to miasto jest zobowiązane przepisami prawa i nie może odmówić realizacji tej inwestycji. Trudno się z tym zgodzić. Przy takim podejściu uwzględnia się niestety tylko interes inwestorów, właścicieli tych instalacji. A jeśli chodzi o interes mieszkańców, jest on lekceważony.


Według prezydenta budowę instalacji telefonii komórkowej regulują ogólnopaństwowe przepisy. Ale zdaniem radnego, można mieć wpływ na tego typu kwestie poprzez odpowiednie zapisy w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy mieszkańcy Suwałk, boją się technologii 5G?

8.06.2020, 07:15

Suwalczanie mieszkający na ulicy Bakałarzewskiej i na Osiedlu Piastowskim mają obawy związane z telekomunikacyjnymi wieżami przekaźnikowymi oraz technologią 5G.


Jacek Juszkiewicz

5.06.2020, 12:29

- Trzy telekomunikacyjne wieże przekaźnikowe mogą znaleźć się w środku osiedla mieszkaniowego - mówi Jacek Juszkiewicz.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok