Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kolejni augustowscy radni zapowiadają pozwy do sądu przeciw lokalnemu tygodnikowi

Kolejni augustowscy radni zapowiadają pozwy do sądu przeciw lokalnemu tygodnikowi

autor: Marta Sołtys

17.09.2020, 09:02, akt. 09:09

Tym razem chodzi o sześciu radnych klubu Nasze Miasto. Przypomnijmy, że w poniedziałek pozwy zapowiedziało pięciu samorządowców wybranych z listy Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w koalicji z Naszym Miastem. Wszyscy zarzucają "Przeglądowi Powiatowemu" pomówienia i szerzenie kłamstw na ich temat.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Mówi radny Naszego Miasta Tomasz Dobkowski.


- Od dłuższego czasu jesteśmy atakowani przez jedną z gazet. Redaktor naczelny robi w ten sposób jakąś politykę. Normalna krytyka nie jest problemem. Jeśli natomiast stawia tezy, które są niezgodne z prawdą i są krzywdzące, stwierdziliśmy, że powinniśmy rozwiązać ten problem w sposób prawny. Ta gazeta jest stronnicza. A na jej portalu znajduje się forum, na którym wylewa się cały hejt.


Głównym zarzutem, jaki tygodnik stawia radnym jest blokowanie rozwoju miasta. Dobkowski z tym się nie zgadza.


- Można powiedzieć, że miasto, które zastaliśmy, było w ruinie. Dzisiaj wjeżdżając do Augustowa widać budujące się domy wielorodzinne. Powstało bardzo dużo hal produkcyjnych. Przed rozpoczęciem naszej działalności nie było to możliwe. My to umożliwiliśmy przedsiębiorcom. Pozyskaliśmy tereny pod strefę aktywności gospodarczej. Zmieniamy plany zagospodarowania przestrzennego. To są podstawy, które rozwijają miasto.


Redaktor naczelny tygodnika Krzysztof Przekop zapewnia, że pozwów się nie obawia, a zapowiedzi radnych traktuje jako próbą zastraszania i uciszania wolnych mediów.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Pięcioro augustowskich radnych zarzuca lokalnemu tygodnikowi - Przeglądowi Powiatowemu zniesławienie

15.09.2020, 08:39

Podczas wczorajszej (14.09) konferencji prasowej radni zapowiedzieli pozwy w tej sprawie do sądu. Jak twierdzili, nie godzą się z zarzutami dotyczącymi tego, że poprzez blokowanie inwestycji hamują rozwój miasta.

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


Ogromny pożar hotelu w Augustowie, fot. Słuchacz
17.01.2021, 15:47, akt. 18.01.2021, 07:38

Ogromny pożar hotelu w Augustowie [zdjęcia, wideo]
fot. archiwum
15.01.2021, 10:50

Zdarzyło się w tygodniu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok