Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Zarząd augustowskiej spółdzielni mieszkaniowej nie otrzymał absolutorium

Zarząd augustowskiej spółdzielni mieszkaniowej nie otrzymał absolutorium

autor: Marta Sołtys

2.06.2023, 07:03, akt. 07:04

Działania prezesa, jego zastępcy oraz głównej księgowej podczas wczorajszego (1.06) walnego zgromadzenia poparło 65 mieszkańców. 119 natomiast było przeciwnego zdania.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Głównym powodem niezadowolenia okazały się wysokie opłaty za podgrzewanie wody. Mieszkańcy obwiniali za to władze spółdzielni. Zwracali też uwagę, że w innych wspólnotach płaci się mniej.

- Tak jak było to widać na zebraniu, ceny szokują i wywołują kontrowersje. Mam trochę uraz do spółdzielni mieszkaniowej, że nie próbowała nawet podjąć negocjacji z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej „GIGA”.  Od wielu lat jest ten sam zarząd. Myślę, że potrzebny tu jest ktoś nowy ze świeżym umysłem i nowymi pomysłami. Mam nadzieję, że nieudzielenie mu absolutorium zadziała i przyniesie jakiś efekt.  

Jednak nieudzielenie absolutorium nie oznacza  automatycznej zmiany władz. Prezes Kazimierz Kożuchowski, który uważa, że padł ofiarą politycznych rozgrywek, zamierza więc kierować spółdzielnią dalej. 

- Niczego to nie zmienia. Nadal musimy pracować. Ktoś zrobił politykę, bo mu na tym zależało, bo mu się prezes nie podobał. Natomiast bez względu na to, czy absolutorium jest czy nie, nadal jesteśmy zarządem i nim pozostaniemy. Będziemy zajmować się sprawami bieżącymi oraz przyszłością spółdzielni, a nie polityką. Wszystko pozostaje więc po staremu. 

 Mieszkańcy augustowskiej spółdzielni za metr sześcienny wody płacą 68,40 zł, gdy w budynkach miejskiej spółki KODREM -  45 zł. Prezes Kożuchowski twierdzi jednak, że w tym przypadku ceny zależą wyłącznie od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej;

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Horrendalne rachunki za wodę. Sąsiedzi płacą dużo mniej

30.05.2023, 08:11

Lokatorzy augustowskiej spółdzielni mieszkaniowej skarżą się na wysokie opłaty za ciepłą wodę. To 68,40 zł za m3. Dodatkowo zarządca pobiera 35 złotych od każdego mieszkania jako opłatę stałą.


Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie skarżą się samochody zostawiane nawet na trawnikach

21.10.2022, 09:58

Jak twierdzą, kierowcy parkują, gdzie tylko chcą.


Duży wzrost czynszów w Augustowie

14.09.2022, 07:51

Obecnie za 50-metrowe mieszkanie spółdzielcze lokatorzy zapłacą nawet o 170 złotych więcej. To efekt podwyżek wprowadzonych od września przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadwayźródło: stock.adobe.com
21.09.2023, 07:23, akt. 07:27

Kiedy laptopy trafią do czwartoklasistów?źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok