Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | O sporcie, czyli o polityce - felieton Tomasza Kubaszewskiego

O sporcie, czyli o polityce - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

3.07.2023, 11:18, akt. 11:31

Czołowi polscy sportowcy, to na przykład Andrzej Duda, Zbigniew Ziobro i Przemysław Czarnek. A zagraniczni - Marine Le Pen czy Viktor Orban. Są też drużyny. Parlament Europejski, KPO i oczywiście PiS. Przede wszystkim PiS.

fotolia.com
fotolia.com

O sporcie, czyli o polityce - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W znanej gazecie sportowej ukazał się niedawno wywiad z eurodeputowanym z naszego regionu, byłym piłkarzem Tomaszem Frankowskim. Owszem, o piłkarskiej reprezentacji Polski też trochę jest, ale niewiele. Przeczytamy za to o "wyprowadzaniu z Unii Europejskiej", niesłusznych oskarżeniach o "Targowicę", "przerażającej skali niewłaściwej pracy obecnego rządu" i potencjalnym kandydowaniu w różnych wyborach, w tym na stanowisko prezydenta Białegostoku. Pytania w tych duchu zadają dziennikarze sportowi.  

Właściwie to dzisiaj trudno czemukolwiek się dziwić. Swego czasu na stronach sportowych pewnej innej, już niesportowej (także jeśli chodzi o stosowane reguły) gazety znalazłem dwa niemal całostronicowe teksty o tym, że dopuszczanie do rywalizacji z kobietami biologicznych facetów udających kobiety jest godne jak największego poparcia, a brak choćby jednego zawodnika o ciemnej skórze w naszej piłkarskiej reprezentacji to prawdziwy skandal.

Zresztą tak dzieje się nie tylko na stronach sportowych.

W części mediów nie znajdzie się już rozmowy z muzykiem, czy aktorem, która prędzej czy później nie zboczy na tematy polityczne. To chyba niedobrze, gdy człowiekowi, jak w tym dowcipie o Jasiu, wszystko z jednym się kojarzy, co?

A wracając do sportu. Od wielu lat poszczególne partie wykorzystują znane sportowe nazwiskach, bo to zwiększa poparcie list wyborczych. Niestety, na tym rola tych wybitnych w swoich dyscyplinach zawodników zwykle się kończy.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Może wyschną i będzie spokój - felieton Tomasza Kubaszewskiego

26.06.2023, 10:45

W trosce o przyjezdnych nasz turystyczny region przygotował im kilka niespodzianek. Na przykład taką, że jak ktoś naruszy zakaz i wejdzie na rozpadający się most w Uroczysku Święte Miejsce na Suwalszczyźnie, to w najlepszym razie coś sobie złamie.


Zdecydujecie, do kogo wam bliżej - felieton Tomasza Kubaszewskiego

19.06.2023, 11:02

Najwierniejsi w regionie widzowie pewnej telewizji są w Augustowie. Znowu zanosi się tu bowiem na zamieszanie związane z upamiętnianiem Jana Pawła II.


Na festiwalu będzie Janda. A gdzie Seweryn? - felieton Tomasza Kubaszewskiego

12.06.2023, 11:45

W Suwałkach na Krystynę Jandę czeka 17 615 troglodytów, a w całym województwie podlaskim - 352 489. Tyle osób poparło w ostatnich wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę. W każdym przypadku była to większość głosujących.


Różne przymiotniki cisną się na usta - felieton Tomasza Kubaszewskiego

5.06.2023, 10:34

W tej sprawie wszystko jest ogromne. Ponad 280 milionów uszczupleń w podatku VAT, ukryty majątek o wartości 646 milionów, zabezpieczone przez prokuraturę mienie wyceniane na 22 miliony, w tym dwie wille z basenami na jednej z najbardziej atrakcyjnych i najdroższych greckich wysp. Ogromna była też kariera suwalskiego przedsiębiorcy Dariusza M. I ogromny upadek.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok