Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Prokuratura zajmie się wyjaśnianiem potencjalnych nieprawidłowości w centrum kultury w Żarnowie Drugim

Prokuratura zajmie się wyjaśnianiem potencjalnych nieprawidłowości w centrum kultury w Żarnowie Drugim

autor: Karol Prymaka

29.11.2023, 07:18, akt. 10:36

Chodzi o lata 2022 i 2023, które pod lupę wzięła Komisja Rewizyjna Rady Gminy Augustów.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

O szczegółach mówi przewodniczący komisji Andrzej Kowalewski.

Chodzi m.in. o rachunki wystawione na osoby, które nie uczestniczyły i nie organizowały miejscowych imprez oraz o zastępstwa za pracowników nieobecnych, mających etat w centrum kultury. Cała ta sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Są to publiczne pieniądze i każda złotówka powinna być rozliczona bardzo dokładnie.

Zdaniem członków komisji, zawyżano też koszty związane z występami zespołów na imprezach, zakupem sprzętu muzycznego i cateringiem.

Choć wójt gminy Augustów Zbigniew Buksiński nie zgadza się ze wszystkimi zarzutami, to postanowił skierować sprawę do prokuratury.

Do pewnych stwierdzeń komisji rewizyjnej mam zastrzeżenia i nie sądzę, by doszło do wielkiego naruszenia prawa. Natomiast w niektórych punktach pojawiają się wątpliwości, czy nie powinny zająć się tym odpowiednie organy. Po rozmowie z naszym mecenasem doszliśmy do wniosku, że trzeba wystąpić o sprawdzenie przez prokuratora tych dziwnych zachowań.

Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Elżbieta Sierzputowska nie chciała wczoraj komentować sprawy. Stwierdziła jedynie, że na zarzuty odpowiedziała w piśmie przesłanym do gminy i tam wszystko wyjaśniła.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:
53-letni Suwalczanin przyznał się do zabójstwa żony

24.10.2023, 14:42

Suwalczanin Tadeusz Z. przyznał się do zabójstwa swojej żony. Mężczyzna, który przez kilka dni był intensywnie poszukiwany przez policję, złożył przed suwalską prokuraturą obszerne wyjaśnienia. 53-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie.


19-latek z Suwałk usłyszał ponad 350 zarzutów - grozi mu do 8 lat więzienia

4.10.2023, 13:57

Jest podejrzewany o to, że podszywał się pod inne osoby i wyłudzał pieniądze.19-latek z Suwałk usłyszał ponad 350 zarzutów dotyczących m.in. oszustwa i prania brudnych pieniędzy. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok