Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Nadal nie ma zainteresowania działkami w sejneńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Nadal nie ma zainteresowania działkami w sejneńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

autor: Katarzyna Turowicz

4.12.2023, 08:04

Uzbrojone tereny o łącznej powierzchni niemal 4 hektarów i szacowanej wartości około 4 mln złotych są wystawiane na sprzedaż od 2021 roku.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Tę sprawę poruszyła podczas ostatniego wspólnego posiedzenia komisji stałych rady miasta przewodnicząca Jolanta Bagińska.

Jak wygląda sprzedaż na terenie strefy? Kilka tygodni temu rozmawialiśmy o tym, że można byłoby te działki podzielić i gdyby pojawił się inwestor zainteresowany mniejszą powierzchnią, to taka sprzedaż byłaby możliwa. Czy ktoś tego typu zainteresowanie wyrażał?

Kierownik miejskiego referatu rozwoju przestrzennego i gospodarczego Dominika Sidor przyznała, że chętnych do zakupu terenów inwestycyjnych brak.

Niedawno robiliśmy ponowną wycenę nieruchomości, ponieważ te operaty szacunkowe co jakiś czas się dezaktualizują. Ich wartość nie uległa dużej zmianie. Nikt się nie zgłaszał. Nie było zainteresowania. Wiem, że burmistrz prowadzi ożywione rozmowy, by zainteresować inwestorów tymi naszymi gruntami. Natomiast do mojego referatu nie wpływały zapytania, ani prośby o inny podział działek.

Jeśli władze Sejn nie sprzedadzą gruntów do 2025 roku, miastu grozić będzie odebranie 3 mln złotych przeznaczonych na uzbrojenie tych terenów.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy władze Sejn nie mogą sprzedać gruntów inwestycyjnych, bo za mało je reklamują?

1.02.2022, 08:11

Uważa tak radny Piotr Maksimowicz, który miejskich urzędników zachęca do lepszego nagłośnienia przetargu.


Drugi przetarg na uzbrojenie terenów SSSE w Sejnach

19.03.2018, 11:24

Burmistrz Sejn po raz drugi ogłosił przetarg na uzbrojenie terenów pod inwestycje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Poprzedni przetarg unieważnił, gdyż najniższe oferty prawie dwukrotnie przewyższyły kwotę przeznaczoną przez miasto na ten cel.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok