Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Prezes Ordo Iuris apelował do suwalczan o przygotowanie się do ważnego referendum

Prezes Ordo Iuris apelował do suwalczan o przygotowanie się do ważnego referendum

autor: Marcin Kapuściński

16.02.2024, 12:58, akt. 13:23

Jakie zagrożenia dla suwerenności Polski niosą zmiany unijnych traktatów? Czy obywatele mają sposoby, aby je zablokować? Wczoraj (15.02) w Suwałkach mówił o tym prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Mimo późnej godziny poprowadzone spotkanie zgromadziło w auli parafii św. Aleksandra kilkadziesiąt osób z całego regionu.

Zmiany traktatowe wpływają na każdego Polaka. Utrata suwerenności w podstawowych obszarach dotyka człowieka pracującego zarówno w biznesie, rolnictwie, przemyśle, jak i przemyśle wytwórczym. Obejmuje rodzica przejętego swoimi dziećmi i tym, że na polecenie unijnego komisarza w szkole pojawi się seksedukacja. Nic wtedy do gadania będzie miał wtedy polski rząd i samorząd. Martwić się tym powinni wszyscy, którzy przejmują się pozycją Polski na świecie. Zniknąć mają bowiem nasze ambasady, stracimy armię i zostaniemy uprzedmiotowieni. To wszystko są sprawy dotykające nas wszystkich bezpośrednio.

Zdaniem szefa Ordo Iuris jest jeszcze czas, aby zapobiec tej sytuacji.

Prawdopodobnie w ciągu dwóch lat będziemy mieli w Polsce referendum. Rząd nie ma bowiem odpowiedniej większości, aby przeforsować w parlamencie zmianę traktatów. Musimy więc zbudować świadomość społeczną i informować o tym naszych bliskich i znajomych. Należy dokonać realnej formacyjnej i edukacyjnej pracy w narodzie. Przede wszystkim trzeba dotrzeć do jak największej liczby ludzi z informacją o tym, że Unia Europejska rozpoczęła procedurę rozpoczęcia odebrania suwerenności państwom członkowskim.

Ordo Iuris prowadzi rozmowy na temat powstania w Suwałkach Klubu Suwerenności, który zrzeszać ma osoby podzielające prezentowane przez instytut poglądy.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy Polsce grozi kolejny rozbiór? W Suwałkach opowie o tym prezes Ordo Iuris

15.02.2024, 06:02

Niebezpieczeństwa, jakie niesie centralizacja Unii Europejskiej oraz wynikające z tego zagrożenia dla suwerenności Polski. To główne problemy, o których dziś (15.02) w Suwałkach opowie prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok