Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach pojawią się dwa nowe przystanki autobusowe
Mieszkańcom suwalskiego osiedla Północ udało się wywalczyć utworzenie dwóch nowych przystanków autobusowych. Powstały one obok rozrastających się blokowisk w obrębie ulic Franciszkańskiej oraz Pileckiego.
Kierownik Zakładu Komunikacji Miejskiej Ewa Żegaczewska informuje, że jeden z przystanków będzie nazywał się „Szpitalna-Rondo”, a drugi „Wyszyńskiego-Pileckiego”.
Oba już wkrótce zostaną ujęte w rozkładach jazdy. Przystanek na Wyszyńskiego obowiązuje dla linii nr 2 i 11. Natomiast ten na Szpitalnej przy rondzie będzie jako przejazdowy dla wszystkich autobusów jadących z Krzywólki do centrum. Niektóre linie zostaną tam przekierowane z innego przystanku na Szpitalnej, gdzie znajdowała się pętla. Swoje kursy rozpoczną właśnie na nowym przystanku „Szpitalna-Rondo”.
Z nowych przystanków pasażerowie będą mogli korzystać od 1 marca.
Zmienią się bowiem dotychczasowe nazwy niektórych przystanków. W związku z tym w papierowych rozkładach, na stronie internetowej oraz w komunikatach podczas jazdy autobusów mogą pojawić się rozbieżności.
Przypomnijmy, że takie rozwiązanie funkcjonuje od 1 stycznia. Jednak zarówno bilety całogodzinne, jak i dobowe nie cieszą się wśród pasażerów popularnością.
W związku z silnym mrozem pasażerowie suwalskiej komunikacji miejskiej muszą liczyć się z opóźnieniami na trasach autobusowych. Wczoraj (8.01) awarii uległy dwa pojazdy.