Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na ulicy Franciszkańskiej pojawią się wyniesione przejście dla pieszych i lustro umożliwiające lepszą widoczność

Na ulicy Franciszkańskiej pojawią się wyniesione przejście dla pieszych i lustro umożliwiające lepszą widoczność

autor: Areta Topornicka

21.02.2024, 06:10, akt. 08:34

To odpowiedź na petycję mieszkańców tej części miasta, którą niedawno złożyli w Ratuszu. Chodzi przede wszystkim o zwiększenie bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Jak mówi przewodniczący komisji skarg wniosków i petycji Kamil Klimek,  do wniosku lokatorów przychylili się zarówno Zarząd Dróg i Zieleni, jak i  suwalska policja.   


- Z tego pisma wynika też, że aby poprawić  bezpieczeństwo na tym odcinku drogi warto byłoby rozważyć przebudowę  istniejącego przejścia dla pieszych. Znacznie zwiększyłoby to  widoczność oraz skutecznie zmusiło kierowców do zmniejszenia prędkości  jazdy. 


Konkretne działania w tej sprawie na posiedzeniu komisji zapowiedział wiceprezydent Grzegorz Krysa.


- Zapadła już decyzja o tym, że wykonamy wyniesione przejście dla  pieszych z wykorzystaniem mieszanki bitumicznej. Nie będzie to przejście  przykręcane, tylko trwale zespolone z jezdnią, odpowiednio  wyprofilowane. Zgodnie z sugestią KMP w  Suwałkach we właściwym miejscu umieścimy również lustro, co poprawi  widoczność. W ten sposób załatwimy petycję mieszkańców i zwiększymy  bezpieczeństwo na tym odcinku. 


Przypomnijmy, że na ulicy Franciszkańskiej obowiązuje ograniczenie do 30  km/h. Niektórzy kierowcy tę prędkość przekraczają nawet dwukrotnie.

| red: miw
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok