Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy jedną z gwiazd Suwałki Blues Festival powinien być wykonawca, który obrażał zwolenników Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji?

Czy jedną z gwiazd Suwałki Blues Festival powinien być wykonawca, który obrażał zwolenników Prawa i Sprawiedliwości oraz Konfederacji?

autor: Marcin Kapuściński

22.02.2024, 13:10, akt. 13:24

Chodzi o Krzysztofa Zalewskiego. Ma on wystąpić podczas koncertu inaugurującego festiwal, finansowany w większości przez wszystkich suwalskich podatników.

fot. Marcin Iwanowicz
fot. Marcin Iwanowicz

Radni mają uwagi do gwiazd Suwalki Blues Festivalu - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


O sprawie na posiedzeniu miejskiej komisji komisji ekologii, kultury, sportu i turystyki mówił radny Jacek Juszkiewicz. Jak podkreślał, o interwencję poprosili go mieszkańcy.

Wokalista, który będzie gościem Suwałki Blues Festiwal na koncercie w Cieszynie używał słów wulgarnych kryjących się pod „ośmioma gwiazdkami”. W sposób obraźliwy przedstawiał też swoje poglądy. Miasto ze środków publicznych powinno płacić za muzykę i występ. A nie za manifesty polityczne, które nie wszyscy mieszkańcy Suwałk podzielają.

Wiceprezydent Roman Rynkowski stwierdził, że nie słyszał o takim zachowaniu wokalisty.

Mówimy o wydarzeniu artystycznym. To jest koncert zamknięty i biletowany, a więc do zgorszenia publicznego nie dojdzie. Po informacji radnego uczulimy Suwalski Ośrodek Kultury na tę sytuację. Zapraszamy artystę na występ, nie na manifestację polityczną. To festiwal bluesowy, a nie polityczny.

Radny Juszkiewicz przypominał jednak, że podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Podczas Suwałki Blues Festivalu wystąpił Zbigniew Hołdys, który również wygłasza kontrowersyjne opinie polityczne.

| red: kap


ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok