Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W piątek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy liczą na młodzież

W piątek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy liczą na młodzież

autor: Tomasz Kubaszewski

29.02.2024, 08:45, akt. 09:34

Od nabożeństwa w suwalskiej konkatedrze rozpoczną się w piątek (1.03) obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaplanowano też wystąpienie historyka Jarosława Schabieńskiego, a potem przemarsz pod pomnik 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej.

fot. Jakub Mikołajczuk
fot. Jakub Mikołajczuk

Jak mówił w naszym radiu wiceprezes Związku Pamięci Ofiar Obławy  Augustowskiej Piotr Rydzewski, obchody będą wyglądały podobnie do tych z poprzednich lat. 


- W Suwałkach od 2014 roku zaczęliśmy organizować większe, można nawet  powiedzieć - miejskie uroczystości. Bo czegoś takiego tutaj nie było.  Robimy to zarówno jako Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, ale  też jako harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.  


Organizatorom bardzo zależy, aby w kultywowaniu pamięci o polskich  bohaterach okresu powojennego udział brało jak najwięcej młodych ludzi. Zaproszenia wysyłane są więc do wszystkich szkół, ale nie wszędzie  spotykają się z pozytywnym przyjęciem. 


- Te nasze zaproszenia są różnie odbierane przez dyrektorów niektórych  placówek. Odmawiają udziału młodzieży w uroczystościach, włącznie z  wystawieniem pocztu sztandarowego. Tak, jakby się bali, ale  szczegółowych uzasadnień swoich decyzji nie podają. 


Początek piątkowych uroczystości o godz. 12.

| red: miw, kap
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok