Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do rady powiatu w Suwałkach i sejmiku województwa podlaskiego

Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do rady powiatu w Suwałkach i sejmiku województwa podlaskiego

autor: Iza Kosakowska

2.03.2024, 15:18, akt. 15:54

Trzecia Droga, czyli Koalicyjny Komitet Wyborczy PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni, zaprezentowała w sobotę (2.03) w Suwałkach kandydatów do rady powiatu suwalskiego, a także do sejmiku województwa podlaskiego z okręgu nr 2, czyli Suwałk, Sejn, Augustowa, Sokółki i Moniek.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Jedynką na liście Trzeciej Drogi jest Cezary Cieślukowski. Jak podkreślał, chce nadrobić to, czego nie udało się zrobić poprzednikom.


Najbardziej bolesnym, newralgicznym i dobrym przykładem jest brak rozpoczęcia inwestycji związanej z drogą Suwałki - Filipów - granica województwa. Została ona przygotowana przez poprzednią koalicję. Dokumentacja została zrobiona prawidłowo, ale niestety nie doczekała się realizacji. Dlatego to jest jeden z elementów naszego programu dla województwa podlaskiego, a także dla subregionu suwalskiego w przyszłej kadencji sejmiku - mówi Cezary Cieślukowski.


Poparcia kandydatom udzielił Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL i Wiceminister Rolnictwa Stefan Krajewski. Jego zdaniem, siłą Trzeciej Drogi jest stawianie na lokalne samorządy.


To lokalni działacze, lokalni samorządowcy najlepiej wiedzą jaką inwestycję zrealizować jako pierwszą i o co wnioskować. Rząd oczywiście powinien wspierać i pomagać, ale nie decydować z Warszawy co ma być w pierwszej kolejności wykonane. Ten dialog społeczny jest bardzo potrzebny. Chodzi o rozmowy z mieszkańcami i spotkania w terenie - mówi Stefan Krajewski.


Do sejmiku województwa podlaskiego - Trzecia Droga wystawia 10 kandydatów. Do rady powiatu w Suwałkach startują 23 osoby.


| red: gl

ZOBACZ TEŻ:


Wiemy już, kto znalazł się na listach Trzeciej Drogi do sejmiku województwa podlaskiego

28.02.2024, 19:29

Dotychczasowi radni, działacze społeczni i polityczni znaleźli się na listach Trzeciej Drogi do sejmiku województwa podlaskiego. W środę (28.02) tworzący ją przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski'2050 je zarejestrowali.


Przedstawiciele komitetu wyborczego "Wspólne Suwałki” krytykują prezydenta Renkiewicza w sprawie zmiany logo miasta

23.02.2024, 16:12

Brak konsultacji społecznych oraz marnotrawienie publicznych pieniędzy wytykają prezydentowi Czesławowi Renkiewiczowi przedstawiciele komitetu wyborczego „Wspólne Suwałki”. Chodzi o przygotowaną przez miejskich urzędników zmianę logo Suwałk.


Suwałki w nowym Sejmie będą miały dwóch posłów

17.10.2023, 07:24

Oprócz obecnego parlamentarzysty Jarosława Zielińskiego z Prawa i Sprawiedliwości zadebiutuje tam suwalski radny Jacek Niedźwiedzki z Koalicji Obywatelskiej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok