Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na suwalskiej ulicy Hamerszmita wkrótce mogą posypać się mandaty

Na suwalskiej ulicy Hamerszmita wkrótce mogą posypać się mandaty

autor: Areta Topornicka

4.03.2024, 08:42

Ostrzega przed tym straż miejska, która zwraca uwagę, że rodzice dowożący dzieci do Szkoły Podstawowej nr 9 nagminnie zatrzymują się na chodniku w okolicach przejścia dla pieszych.

Źródło fot. Google
Źródło fot. Google

Jak  mówi komendant straży miejskiej w Suwałkach Grzegorz Kosiński, problem  pojawił się, gdy parking znajdujący się przy szkole został przeznaczony  wyłącznie dla pracowników szkoły.


-  Wcześniej ten parking był otwarty i rodzice mogli tam wjeżdżać i  wysadzać dzieci. Obecnie stoi tam znak "zakaz ruchu", a parking dostępny  jest tylko dla pracowników szkoły. Niestety często zdarza się, że  rodzice, którzy chcą wysadzić dziecko po stronie szkoły zatrzymują się  na chodniku zaraz przy wyniesionym przejściu dla pieszych. Chciałbym  przypomnieć, że na drodze dwukierunkowej  o dwóch pasach jezdni nie  wolno się zatrzymywać 10 metrów przed przejściem dla pieszych ani za  nim. Dodatkowo jest do obręb skrzyżowania, gdzie takie zatrzymanie jest w  ogóle niedopuszczalne.


Zdaniem komendanta, problem można rozwiązać w prosty sposób.


-  Najbardziej rozsądne byłoby wstawienie dwóch żółtych barierek, które  uniemożliwiałyby wybieganie dzieciom na jezdnię, ale też wjeżdżanie  kierowcom na ten szeroki chodnik skłaniający do tego, żeby tam wjeżdżać i  parkować. 


Ten pomysł straż miejska skonsultowała z Zarządem Dróg i Zieleni.  Jak powiedział nam dyrektor Tomasz Drejer, zainstalowanie barierek jest  zasadne ale oszpeciłoby krajobraz. Zostaną one ustawione dopiero jeśli  mandaty nie przyniosą oczekiwanych skutków.

| red: miw
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok