Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Poseł Zieliński: chcemy utrzymania cen energii elektrycznej i gazu na poziomie dotychczasowym do końca tego roku

Poseł Zieliński: chcemy utrzymania cen energii elektrycznej i gazu na poziomie dotychczasowym do końca tego roku

autor: Anna Auron-Wasilewska

27.05.2024, 18:54, akt. 19:15

Prawo i Sprawiedliwość chce zamrożenia obecnych cen energii i gazu. W tym celu zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop podwyżkom od lipca”. Ma on wesprzeć odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła.

fot. Anna Auron-Wasilewska
fot. Anna Auron-Wasilewska

Mówił o tym podczas poniedziałkowej (27.05) konferencji prasowej poseł PiS Jarosław Zieliński.


Chcemy utrzymania cen energii elektrycznej i gazu na poziomie dotychczasowym do końca tego roku. Jest to możliwe i realne. Wystarczy przedłużyć ten stan rzeczy, który jest dzisiaj. Rządowy projekt, który został przegłosowany już w sejmie, zakłada pewne wsparcie dla odbiorców energii o najniższych dochodach, tzw. bon energetyczny. Niestety on dotyczyć będzie niewielkiej liczby odbiorców energii, a uderzy w większość - mówił poseł PiS Jarosław Zieliński.


Poseł Jarosław Zieliński liczy, że obywatelski projekt ustawy doczeka się procedury sejmowej. Aby tak się stało, potrzeba minimum sto tysięcy podpisów.


Akcja zbierania podpisów będzie trwała przez kilka najbliższych dni. Chcemy złożyć ten obywatelski projekt ustawy z podpisami co najmniej stu tysięcy osób przed 15 czerwca, aby sejm mógł zająć się nim jeszcze przed końcem pierwszego półrocza. Tego terminu musimy się trzymać, aby zdążyć zablokować tę podwyżkę cen, która będzie miała miejsce od pierwszego lipca - mówił Jarosław Zieliński.


Do podpisywania się pod tym projektem uchwały namawiali też w poniedziałek (27.05) w Augustowie poseł Jacek Sasin i europoseł Karol Karski.

| red: pp

ZOBACZ TEŻ:


Poseł Jarosław Zieliński apeluje o budowę drogi ekspresowej S8 Białystok - Augustów - Raczki

4.04.2024, 08:45

Poseł Jarosław Zieliński jest zaniepokojony brakiem działań rządu w sprawie budowy drogi ekspresowej S8 Białystok - Augustów - Raczki. Na swoje ostatnie zapytanie - wysłane do ministra infrastruktury - dotyczące harmonogramu prac na tym odcinku, nie dostał żadnej konkretnej odpowiedzi.


Poseł PiS Jarosław Zieliński uważa, że Polacy zostali oszukani

27.03.2024, 10:49

- Po ponad stu dniach rządów Donalda Tuska możemy śmiało stwierdzić, że Polacy zostali oszukani - mówił - podczas konferencji prasowej przed miejskim targowiskiem w Suwałkach - poseł PiS Jarosław Zieliński.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok