Dwa protesty dotyczące wyborów rozpatrzy Sąd Okręgowy w Łomży

30 października 2018

fot. Joanna Żemojda
fot. Joanna Żemojda

Oba zawiadomienia dotyczą okręgów jednomandatowych - jednego w gminie Wizna, drugiego w gminie Piątnica i dotyczą wyboru do rady.


- W zasadzie oba protesty - mimo że dotyczą odrębnych spraw i różnych obwodów - odnoszą się do podobnych okoliczności, czyli kwestionowania poprawności liczenia głosów już po procesie wyborczym. Jeden z protestów również dotyczy przebiegu samego głosowania, wskazując na takie mankamenty jak tłok w sali, gdzie nie było udostępnionych dla wszystkich wyborców miejsc na oddanie głosu bez możliwości zajrzenia osób postronnych - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Krzysztof Adamiak.


Drugi z protestów dotyczy liczenia kart do głosowania.


- Tutaj skarżący wskazuje na sposób postępowania jednego z członków komisji wyborczej do spraw ustalania wyników głosowania, wskazując na brak zaangażowania w liczenie, czyli może to, co jest problemem młodzieży - telefon w ręku i pisanie smsów. To było rażące dla skarżącej. Jej zdaniem może to wpłynąć na ostateczny wynik. Domaga sie ponownego przeliczenia kart do głosowania - informuje sędzia Krzysztof Adamiak.


Te protesty nie podlegają rozpatrzeniu w ekspresowym trybie wyborczym. Na ich złożenie skarżący mają 14 dni od oficjalnego ogłoszenia wyników, zaś sąd miesiąc na ich rozpatrzenie.Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.plAdam Szmurło nowym radnym Wasilkowa

Wasilków ma nowego radnego. W wyborach uzupełniających mandat zdobył Adam Szmurło startujący z komitetu wyborczego Czas na Zmiany.Zamieszanie podczas wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Michałowie

Miejska Komisja Wyborcza uznała, że niedzielne głosowanie jest nieważne z powodu błędnej daty na kartach wydanych wyborcom. Tymczasem zdaniem Komisarza Wyborczego była to pochopna decyzja.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok