Bajkowy południk


Bajkowy południk

Często największą radość sprawia odkrywanie niezwykłości w rzeczach najbardziej zwyczajnych. Niedzielne popołudnia zachęcają do spacerów, przed wyjściem z domu chcemy zatrzymać najmłodszych słuchaczy pół godziny przy radiu. "Bajkowy południk" to program, w którym nie brakuje literatury dziecięcej. Pojawiają się klasyczne bajki i nowości w interpretacjach aktorskich. Współczesne dzieci to pokolenia obrazkowe. Nie tylko czytają, ale masowo oglądają bajki na DVD, w kinie i klikają w sieci. Próbujemy podpowiadać jakie tytuły warto mieć w swojej bibliotece filmowej. Polecamy godne uwagi i naszego czasu dziecięce strony internetowe. Chcemy też uwrażliwiać małych słuchaczy na muzyczne i plastyczne dzieła sztuki.

Wszystkie dzieci są artystami. Nie mają celu w swojej bezustannej różnorodnej aktywności. Dlaczego rzuciłeś piłkę, dlaczego biegniesz, tańczysz? Zadajemy pytanie i niszczymy zabawę. A dzieci bawią się ponieważ zabawa je po prostu cieszy. Podobnie będzie z nami - nie pytaj dlaczego program dla najmłodszych w radiu? Po prostu ciesz się nim z nami!

NIEDZIELA 12:05-12:30

Prowadzący:

Olga Gordiejew


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Światowy Dzień Kota

Dzień dobry tu Bajkowy południk w PRB! Mam nadzieję, że nikt nie zapomniał o Dniu Kota.Dzień Numeru Alarmowego 112

Jestem przekonana, że wszyscy wiedzą jakie święto czeka nas w nadchodzącym tygodniu. Wszyscy zakochani obdarują swoje walentynki uśmiechami, serduszkami czy słodkościami.Ferie za nami – nowy semestr w szkole przed nami

Dzień dobry! Kto ma kwaśną minę na myśl o wracających obowiązkach, musi ją posłodzić. O tym w Bajkowym południku!Środek ferii zimowych

Dzień dobry, tu Bajkowy południk w samym środku zimowych ferii!Początek ferii zimowych

Dzień dobry! Tu Bajkowy południk! W śnieżny i zimowy dzień, taki jaki powinien być w styczniu. To prezent pogodowy z okazji ferii, bo jak jest śnieg to nie ma nudy.Czym są wiersze?

Dziś powiemy m.in. o niezwykłym konkursie literackim "Wiersze z szuflady".
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok