Bajkowy południk


Bajkowy południk

Często największą radość sprawia odkrywanie niezwykłości w rzeczach najbardziej zwyczajnych. Niedzielne popołudnia zachęcają do spacerów, przed wyjściem z domu chcemy zatrzymać najmłodszych słuchaczy pół godziny przy radiu. "Bajkowy południk" to program, w którym nie brakuje literatury dziecięcej. Pojawiają się klasyczne bajki i nowości w interpretacjach aktorskich. Współczesne dzieci to pokolenia obrazkowe. Nie tylko czytają, ale masowo oglądają bajki na DVD, w kinie i klikają w sieci. Próbujemy podpowiadać jakie tytuły warto mieć w swojej bibliotece filmowej. Polecamy godne uwagi i naszego czasu dziecięce strony internetowe. Chcemy też uwrażliwiać małych słuchaczy na muzyczne i plastyczne dzieła sztuki.

Wszystkie dzieci są artystami. Nie mają celu w swojej bezustannej różnorodnej aktywności. Dlaczego rzuciłeś piłkę, dlaczego biegniesz, tańczysz? Zadajemy pytanie i niszczymy zabawę. A dzieci bawią się ponieważ zabawa je po prostu cieszy. Podobnie będzie z nami - nie pytaj dlaczego program dla najmłodszych w radiu? Po prostu ciesz się nim z nami!

NIEDZIELA 12:05-12:30

Prowadzący:

Olga Gordiejew


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Bajkowy południk 24 września 2017

Kiedy po przebudzeniu patrzymy w okno, a tam po wielu dniach wygląda do nas słońce ostatnio chowane za grubą kotarą z chmur, to uśmiech sam pojawia się na twarzy. Nawet można zapomnieć, że w kalendarzu mamy już jesień, która przynosi zwykle ze sobą deszcz, zimno i silne wiatry.

Bajkowy południk 10 września 2017

Zastanawiam się czy mam komu powiedzieć "Dzień dobry"! Bo po pierwszym tygodniu szkoły mamy pierwszy weekend, by to zmęczenie pierwszych dni w szkole odespać! Mam nadzieję, że powakacyjne trudy i obowiązki nikogo nie przerosły. Z ochotą i zaangażowaniem wróciliście do wyzwań szkolnych. Tym bardziej, że większość szkolniaków pytanych przeze mnie o nastroje...Pora do szkoły!

To już koniec wakacji! Jutro szkoła!

Bajkowy południk 20 sierpnia 2017

Zazwyczaj szukamy tu wymyślnych i niecodziennych pomysłów na zabawę latem, ale dziś będzie klasycznie, co nie znaczy - nudno.
źródło: www.radio.bialystok.pl​