Bajkowy południk


Bajkowy południk

Często największą radość sprawia odkrywanie niezwykłości w rzeczach najbardziej zwyczajnych. Niedzielne popołudnia zachęcają do spacerów, przed wyjściem z domu chcemy zatrzymać najmłodszych słuchaczy pół godziny przy radiu. "Bajkowy południk" to program, w którym nie brakuje literatury dziecięcej. Pojawiają się klasyczne bajki i nowości w interpretacjach aktorskich. Współczesne dzieci to pokolenia obrazkowe. Nie tylko czytają, ale masowo oglądają bajki na DVD, w kinie i klikają w sieci. Próbujemy podpowiadać jakie tytuły warto mieć w swojej bibliotece filmowej. Polecamy godne uwagi i naszego czasu dziecięce strony internetowe. Chcemy też uwrażliwiać małych słuchaczy na muzyczne i plastyczne dzieła sztuki.

Wszystkie dzieci są artystami. Nie mają celu w swojej bezustannej różnorodnej aktywności. Dlaczego rzuciłeś piłkę, dlaczego biegniesz, tańczysz? Zadajemy pytanie i niszczymy zabawę. A dzieci bawią się ponieważ zabawa je po prostu cieszy. Podobnie będzie z nami - nie pytaj dlaczego program dla najmłodszych w radiu? Po prostu ciesz się nim z nami!

NIEDZIELA 12:05-12:30

Prowadzący:

Olga Gordiejew


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Wakacje tuż tuż

W pogodzie już mamy wakacje, ale te prawdziwe dopiero od środy!

Dzień Dziecka

Za nami Dzień Dziecka, ale z powodu weekendu możemy uznać, że w tym roku to święto trwa aż dwa dni.Czy sztuka współczesna może zachwycić dziecko?

Czy sztuka współczesna może zachwycić dziecko? ...Chociaż może wydawać się onieśmielająca, to dzieci nie mają z nią najmniejszego kłopotu. W Bajkowym Południku odwiedzimy też sokolarnię.Trzmielojad

Dziś odwiedzimy Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, gdzie trwa festyn z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do UE, a także Galerię Arsenał. Zaś Kamil Dąbrowski przedstawi nam trzmielojada...Co to sztuka?

Specjalne niespodzianki przygotowali też dla nas twórcy sztuki współczesnej, których prace oglądać możemy w Galerii Arsenał.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok