Czy turystyka jest szansą na rozwój regionu?

1 października 2016

Marcin Ulanowski, Tomasz Czyżewski i Piotr Siebiedziński, fot. Joanna Żemojda
Marcin Ulanowski, Tomasz Czyżewski i Piotr Siebiedziński, fot. Joanna Żemojda

Czy turystyka jest szansą na rozwój regionu?

Cztery parki narodowe, kilka krajobrazowych, unikalna przyroda i rzadkie zwierzęta. Zielone Płuca Polski - tak mówi się o Polsce północno-wschodniej.

Od lat mamy nadzieję, że turystyka stanie się naszą szansą na rozwój. Czy tak jest? O tym rozmawialiśmy w programie Ekosfera.


Gośćmi Anety Gałaburdy byli:
Marcin Ulanowski i Tomasz Czyżewski z Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Piotr Siebiedziński - organizator turystyki Biebrza24.pl.


Prowadzący:

Aneta Gałaburda


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Ogród może być kolorowy także zimą

Kiedy nadchodzi zima, większość z nas coraz rzadziej zagląda do ogrodów, myśląc, że o tej porze roku nie ma tam czego szukać.Jak starzeją się psy? Dlaczego warto adoptować seniorów ze schroniska?

Starość, to słowo, które budzi niepokój chyba u każdego. Trudna jest nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt, zwłaszcza tych związanych z nami najbardziej, czyli psów. Jak wygląda starość psa? Czy można zauważyć, że nasz pupil wkroczył już w ten etap?Od 15 października naprawiamy, likwidujemy i zakładamy gniazda

Od niedawna można już likwidować, naprawiać, przenosić gniazda ptaków, które z jakiegoś powodu nam przeszkadzają. Tak będzie do lutego. W Ekosferze rozmawialiśmy kiedy i jak najlepiej to zrobić.Ostatnie cięcia, koszenia, nawożenie i sadzenie na działkach

Jesień to dla działkowców bardzo pracowity czas - pora przycinania, porządkowania, ostatniego koszenia. Żeby latem móc się z cieszyć z ogrodu i w spokoju odpoczywać, teraz trzeba go przygotować do zimy.Kto się zajmuje bezdomnymi kotami w Białymstoku?

Podobno liczba kotów w polskich schroniskach jest przekroczona 5-krotnie. W Białymstoku nie ma schroniska dla kotów, ale to nie znaczy, że tymi bezdomnymi - nikt się nie zajmuje.
źródło: www.radio.bialystok.pl​