Radio Białystok | Gość | gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki -

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki

8.11.2021, 07:47, akt. 17:01

- Ze strony państw Unii Europejskiej i NATO działanie w przestrzeni politycznej powinno być bardziej zdynamizowane, a także nakładane skuteczne sankcje na reżim Łukaszenki. A te możliwości są jeszcze duże.

gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki, fot. z archiwum prywatnego
gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki, fot. z archiwum prywatnego


0:00
0:00
Z gen. Leonem Komornickim rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest coraz bardziej napięta - przyznał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wojsko i Straż Graniczna informują o kolejnych prowokacjach i eskalowaniu napięcia na granicy przez służby białoruskie.

O tym, co dzieje się na pograniczu z generałem dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku Leonem Komornickim rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Jakby pan nazwał to, co dzieje się teraz na granicy polsko-białoruskiej?


gen. dyw. w st. spocz. Leon Komornicki: Jest to element jednej całości związany z realizacją imperialnej polityki rosyjskiej, którego narzędziem jest reżim Łukaszenki realizujący działania agresywne. To nie jest czysta wojna o charakterze militarnym, ale są to działania hybrydowe mające na celu osłabianie wschodniej granicy Rzeczpospolitej - osłabianie, jeżeli chodzi o zaangażowanie sił i środków, także psychologiczne oddziaływanie na mieszkańców, którzy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie granicy, a więc Podlasia, Suwalszczyzny, dalej Mazowsza w kierunku siedleckim.

Są to też działania uderzające we wschodnią granicę Unii Europejskiej, ale co najważniejsze - także NATO. Ostrze tych działań połączone z wojną informacyjną, którą Rosja prowadzi nieustannie w tej przestrzeni, ma na celu dezorganizować, destabilizować, w dalszym ciągu dzielić społeczeństwa. Jest to tym samym osłabianie potencjału, którym jest społeczeństwo, a społeczeństwo stanowi fundament potencjału obronnego państwa.


Ta dezintegracja, o której pan mówi, jest też organizowana przy udziale białoruskich służb. Mamy informacje o tym, że prowokacje, przepychanie imigrantów w dużych grupach jest podsycane przez białoruskie służby. Mamy także informacje sprzed kilku dni, że białoruskie służby przedostały się nawet na terytorium Polski.


To będzie eskalować, co może być bardzo groźne. W związku z tym nasi żołnierze i służba graniczna nie mogą dać się sprowokować. Ale przecież dojdzie do takiej sytuacji, gdzie nawet będzie zachodziła konieczność użycia broni. Jest to bardzo niebezpieczne. Może doprowadzić do tego, że granica w pewnym momencie - nie mówię, że zapłonie cała - ale pojawią się ogniska zapalne, bardzo poważne.

W związku z tym nieprzypadkowo nasz rząd wprowadził stan wyjątkowy, po to, żeby w tej przestrzeni nie znalazły się osoby niepowołane, które mogą spowodować dodatkowe obciążenie naszych żołnierzy i służby granicznej, a także służb, które w tej przestrzeni działają. Działania naszego rządu, Wojska Polskiego i służb granicznych mają swój sens i muszą być podejmowane tak, żeby ta sytuacja nie przerodziła się - na czym bardzo zależy Putinowi i władzom białoruskim - w starcie zbrojne, bo taki jest cel.


Gdzie są nasi sojusznicy, czyli siły NATO, w obliczu sytuacji na polskim pograniczu? Czy są tam, gdzie powinny być?


W mojej ocenie NATO działa zbyt zachowawczo. Działania zostały podjęte zbyt późno, bo wysłanie grupy obserwatorów na Litwę w zakresie wojny hybrydowej dopiero we wrześniu w mojej ocenie jest wybitnie spóźnione, a także teraz oświadczenie sekretarza generalnego wyrażające niepokój i sprzeciw wobec działań podejmowanych ze strony Białorusi na granicy z Polską i krajami nadbałtyckimi są niewystarczające.

NATO powinno podjąć działania zmierzające do zablokowania przestrzeni powietrznej dla białoruskich samolotów pasażerskich, które dostarczają migrantów.


Czy powinni tutaj pojawić się także żołnie sił NATO?


Na terenie Polski stacjonują grupy bojowe, które są potencjałem odstraszającym NATO, wojska Stanów Zjednoczonych i innych krajów stacjonujących w ramach grup bojowych na terenie Polski, ale także krajów nadbałtyckich. W tej sytuacji nie zachodzi potrzeba, żeby wojska NATO tutaj się znalazły.

Natomiast muszą być podjęte bardziej zdecydowane działania w przestrzeni politycznej. Na dobrą sprawę Białoruś stała się częścią Rosji i to stanowi bardzo poważne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, bowiem Białoruś wcina się swoistym klinem między kraje nadbałtyckie a Ukrainę. To jest kierunek najbardziej niebezpieczny, jeżeli chodzi o kierunek operacyjny prowadzący spod Bramy Smoleńskiej w kierunku Warszawy. A z przejścia do Warszawy jest najbliżej, bo to jest odległość nieprzekraczająca 140 km, a więc to jest przestrzeń mierzona w skali operacyjnej trzydniową operacją ofensywną.


Iracki rząd nakazał Białorusi zamknięcie dwóch konsulatów - w Bagdadzie i Irbil. Podobno władze Iraku dostrzegły problem swoich obywateli, którzy koczują na Białorusi i mają problem z przedostaniem się do Polski. Czy to może wpłynąć w jakikolwiek sposób na zahamowanie fali imigracji przez Białoruś do Polski?


Oczywiście, że tak. Tylko że to wszystko jest spóźnione. To wszystko powinno nastąpić w czerwcu, najpóźniej na początku lipca. Działania te powinny być podjęte od razu. Przecież można było wpłynąć na te władze. Te działania podjęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych Litwy. Minister udał się do Iraku, udał się do Turcji, ale to wszystko było niepodjęte w sposób kompleksowy, w wymiarze politycznym, wojskowym.


Czy można coś zrobić na Białorusi lub Rosji, by tę falę powstrzymać?


Trzeba podjąć rozmowy, na pewno nie siłą. I rozmów czy działań muszą się podjąć struktury polityczne NATO, ale także Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Jest jeszcze na to czas, żeby to wszystko w jakiś sposób zatrzymać i zobowiązać Łukaszenkę do tego, żeby wyrzucił z powrotem tych migrantów.


A czy w Polsce można coś zrobić, by powstrzymać tę dezinformację, destabilizację, o której pan wspominał?


Potrzebne są działania informacyjne - telewizja, radio powinny prowadzić bardziej ofensywne działania informacyjne mające działać wyprzedzająco, jeżeli chodzi o dezinformacje z tamtej strony. Informować o tym, jakie są podejmowane działania, oczywiście te, które nie są objęte tajemnicą państwową przy wojskową.


Na początku grudnia kończy się stan wyjątkowy. Co dalej?


To oczywiście zależeć będzie od tego, jak rozwinie się sytuacja. W tym czasie ze strony państw Unii Europejskiej i NATO działanie w przestrzeni politycznej powinno być bardziej zdynamizowane, a także nakładane skuteczne sankcje na reżim Łukaszenki. A te możliwości są jeszcze duże, bo nie wszystkie zostały wyczerpane. Dopóty, dopóki to zagrożenie istnieje, dopóki w dalszym ciągu migranci będą wykorzystywani jako broń, dopóki nie powstanie mur na granicy powstrzymujący możliwość przedostawania się na teren Polski, to Wojsko Polskie i Straż Graniczna, a także środki innych służb powinny tam się znajdować. W żadnym wypadku, póki istnieje zagrożenie, nie mogą odstąpić.


| red: zmj


Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Adam Musiuk, fot. Marcin Gliński

dr Adam Musiuk

podlaski konserwator zabytków
31.10.2024

Przed nami listopadowe dni pamięci o zmarłych, czas odwiedzania grobów bliskich, ale też tradycyjnych kwest na ratowanie zabytkowych nekropolii. Co roku organizowane są m.in. w Łomży, Wasilkowie Białymstoku czy Suwałkach. Czy takie akcje w jakiś znaczący sposób przyczyniają się do ratowania tego rodzaju zabytków i w ogóle ile mamy takich wymagających wsparcia nekropolii w Podlaskiem? M.in. o tym w piątek (1.11) Iza Serafin będzie rozmawiać z podlaskim konserwatorem zabytków doktorem Adamem Musiukiem.

Monika Baczar, fot. Marcin Gliński

Monika Baczar

naczelnik Oddziałowego Biura​ Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Białymstoku
31.10.2024

Od kilku lat Instytut Pamięci Narodowej oznacza i odnawia groby weteranów walk o Wolność i Niepodległość Polski.

podinsp. Tomasz Krupa, fot. Marcin Gliński

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
30.10.2024

- Zabezpieczanie dróg zaczęło się dziś rano, a potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę. Najwięcej funkcjonariuszy oczywiście będzie pracowało w rejonach dużych nekropolii, ale policjanci będą też obecni na drogach. Będą regulować ruch - mówi podinsp. Tomasz Krupa.


Krzysztof Wierzbicki, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Wierzbicki

przewodniczący podlaskiego oddziału Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów
29.10.2024

- Praktycznie co roku jest taki problem, że policja jako formacja jest niedoszacowana. Pomijam już sprawy uposażeń indywidualnych - w policji mamy problem ze sprzętem. Tego problemu nie ma w straży granicznej czy straży pożarnej. Największy problemem są pojazdy. - mówi Krzysztof Wierzbicki.

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

były policjant, ekspert ds. bezpieczeństwa
28.10.2024

- Mam nadzieję, że ci kibice zostaną rozliczeni za utrudnianie ruchu. Mamy coraz bardziej nowoczesne i przyjazne stadiony. Większość kibiców to są ludzie uczciwi, uśmiechnięci, którzy przychodzą z rodzinami. Jednak zawsze będzie pewna grupa osób, która krzyczy, że "Klub to my!". Nie, klub to nie kibole - mówi Marek Konkolewski.

Stanisław Wziątek, fot. Renata Reda

Stanisław Wziątek

wiceminister obrony narodowej
28.10.2024

- Skuteczność zatrzymywania migrantów wynosi 95 proc. Jestem przekonany, że wpływ na to ma wiele elementów, w tym także broń gładkolufowa - mówi Stanisław Wziątek.


Wojciech Strzałkowski, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Strzałkowski

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok
27.10.2024

Cel jest taki sam, długofalowy. My nie mówimy, że co roku musimy być mistrzem Polski. Oczywiście, że byśmy chcieli, bardzo. Ale patrzymy długofalowo, stawiając na rozwój Jagiellonii, akademii piłkarskiej, szkolenie jak największej liczby dzieci i młodzieży, by wybrać talenty - mówi Wojciech Strzałkowski.

Jan Kulik, Michał Babik, Piotr Klepacki, fot. Sylwia Krassowska

Jan Kulik, Michał Babik, Piotr Klepacki

muzycy z zespołu Oversleep Academy
26.10.2024

Oversleep Academy to zespół z Białegostoku, który powstał na gruzach Acoustic Vapes, potem przekształcił się w Five Stages of Grief. Muzycy łączą styl emo z jazzem. Ta nieoczywista mieszanka daje unikatowe brzmienie.

Agnieszka Rzosińska, źródło: bialystok.pl

Agnieszka Rzosińska

dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury w Urzędzie Miejskim w Białymstoku
24.10.2024

Mieszkańcy Białegostoku mogą wziąć udział w tworzeniu planu ogólnego miasta poprzez składanie wniosków do końca października. Wnioski mogą dotyczyć ogólnych kwestii, takich jak funkcja zabudowy lub przeznaczenie terenów zielonych. Uwagi te zostaną uwzględnione w projekcie planu, który później zostanie poddany publicznym konsultacjom - przypomina Agnieszka Rzosińska.


Paweł Buszko, 19.10.2024, fot. Piotr Pietruczuk

Paweł Buszko

korespondent Polskiego Radia do spraw Ukrainy
24.10.2024

- Ukraina, żeby zwyciężyć, potrzebuje więcej broni, większego wsparcia i przede wszystkim poczucia, że nie dojdzie do "koncertu mocarstw" - mówił w Polskim Radiu Białystok korespondent Polskiego Radia Paweł Buszko.

Mariusz Stępień. fot. Joanna Szubzda

Mariusz Stępień [wideo]

przewodniczący "Solidarności" pracowników Poczty Polskiej w woj. podlaskim
23.10.2024

Pracownicy Poczty Polskiej opowiedzieli się w referendum za strajkiem. - Chcielibyśmy konkretnych decyzji ze strony zarządu, planu rozwoju Poczty i oczywiście zmniejszenia redukcji zatrudnienia i zwiększenia wynagrodzenia.

Ewa Bończak-Kucharczyk, fot. Joanna Szuzbda

Ewa Bończak-Kucharczyk

pełnomocnik do spraw utworzenia gminy Grabówka
22.10.2024

- Urząd Gminy Grabówka będzie działał od nowego roku, natomiast to, czy można będzie od ręki załatwić wszystkie sprawy, to będzie zależało od tego, jacy pracownicy Urzędu Miejskiego w Supraślu zostaną przekazani przez burmistrza - mówi Ewa Bończak-Kucharczyk.


Mariusz Madejczyk, fot. Joanna Szubzda

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody podlaskiego do spraw informatyzacji
21.10.2024

Mimo apeli, kampanii społecznych i akcji edukacyjnych wielu z nas wciąż pada ofiarą oszustów. I nie dotyczy to tylko seniorów. Wśród poszkodowanych są też m.in. ludzie młodzi i przedsiębiorcy.

Piotr Rećko, fot. Sylwia Krassowska

Piotr Rećko

starosta powiatu sokólskiego
20.10.2024

- Dla tych migrantów, którzy nielegalnie przekraczają granicę, nie ma miejsca na terenie powiatu sokólskiego. Wspieramy naszych braci z Ukrainy, bo oni tej pomocy potrzebowali - mówi Piotr Rećko.

Koncert "Piękna Muzyka Polska" w wykonaniu Małgorzaty Trojanowskiej i Roberta Marata, fot. Sylwia Krassowska

Małgorzata Trojanowska

solistka, sopran, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka
20.10.2024

- Członkowie zespołu Ottavino Baroque Ensemble to barokowcy, czyli ludzie, którzy poświęcili swoją drogę muzyczną muzyce barokowej. Grają na instrumentach z epoki, albo na kopiach takich instrumentów, brzmią inaczej od współczesnych instrumentów - mówi Małgorzata Trojanowska.


Piotr Trypus i Wojciech Napora, 19.10.2024, fot. Gabriela Lasota

Wojciech Napora i Piotr Trypus

gitarzysta, kompozytor zespołu Cochise i wokalista, gitarzysta zespołu Starsabout
19.10.2024

- Mamy nadzieję, że przez to, że różna stylistyka towarzyszy naszym zespołom, to też publiczność może posłuchać nieco innej muzyki - mówi Piotr Trypus z zespołu Starsabout.

generał dywizji Arkadiusz Szkutnik, fot. Joanna Szubzda

gen. dyw. Arkadiusz Szkutnik [wideo]

dowódca operacji "Bezpieczne Podlasie", dowódca 18. Żelaznej Dywizji Zmechanizowanej
18.10.2024

- My jako siły zbrojne to nie baranki, które stoją i mają grzecznie się zachowywać, machać ręką i mówić: "Witamy was serdecznie". Tylko w sytuacji, kiedy ktoś nas atakuje w szczególności przy użyciu narzędzi niebezpiecznych, stosujemy siłę adekwatną do zagrożenia - mówi gen. Szkutnik.

Marta Cienkowska, fot. Sylwia Krassowska

Marta Cienkowska [wideo]

wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego
17.10.2024

- Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach to bardzo ważna inwestycja dla regionu nie tylko z punktu widzenia naszej historii i historii tego regionu, ale także z punktu widzenia rozwoju. Będzie to miejsce, do którego będą pielgrzymować nie tylko Polacy, ale też ludzie z zagranicy - mówi Marta Cienkowska.


fot. Marcin Gliński

prof. Daniel Boćkowski

ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku
16.10.2024

- Strategia migracyjna nie wpływa na ograniczenie praw człowieka. Bezpieczeństwo jest kluczem. (...) Donald Tusk zastosował terapię szokową wobec Europy - mówi prof. Daniel Boćkowski.

dr Maciej Białous, fot. Marcin Gliński

dr Maciej Białous

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
15.10.2024

- Sondaże pokazują, że ludzie są na razie zadowoleni z działań rządu. Z jednej strony mamy te niespełnione obietnice, ale z drugiej względny spokój. Wydaje mi się jednak, że to może się destabilizować w najbliższych miesiącach przy okazji kampanii prezydenckiej - mówił w Polskim Radiu Białystok dr Maciej Białous.

Ewa Ziejewska, fot. Sylwia Krassowska

Ewa Ziejewska [wideo]

nauczycielka języka polskiego z LO Infotech w Białymstoku
14.10.2024

- Dopóki nie zmieni się system edukacji publicznej, to tych młodych nauczycieli nie będzie chętnych do pracy - mówi Ewa Ziejewska.


Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Dorota Wyszkowska

z Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku
14.10.2024

Od nowego roku finanse samorządów będą naliczane według nowych zasad. Mają na tym wszyscy zyskać, bo do lokalnych władz - jak szacuje ustawodawca - ma w sumie trafić prawie 25 mld złotych więcej w porównaniu z obecnym rokiem budżetowym.

fot. Gabriela Lasota

Irena Jarocka, Halina Budziejko

Grzyboznawcy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku
13.10.2024

- Grzyby występują nie tylko w sezonie, kojarzonym z grzybobraniem. Są od wiosny do jesieni, a nawet zimą. Każda pora roku ma swoje grzyby.

Marcin Gliński, Kamil Sołowianowicz, Kuba Totczyk, fot. A. Tyszkiewicz

Marcin Gliński, Kamil Sołowianowicz, Kuba Totczyk

muzycy z zespołu Dorian's Steaming Shadow
12.10.2024

25 października ukaże się debiutancka płyta białostockiego zespołu Dorian's Steaming Shadow.


Cezary Cieślukowski, fot. Marcin Gliński

Cezary Cieślukowski

prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
11.10.2024

"Województwo podlaskie od 2020 roku - zaczynając od pandemii, po kryzys migracyjny, sytuację na Ukrainie i zamknięcie granic - jest w stanie podwyższonego ryzyka. To powoduje, że przedsiębiorcy i firmy składają mniej wniosków o wsparcie" - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Cezary Cieślukowski.

Prof. Mariusz Popławski, 10.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Mariusz Popławski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
10.10.2024

- Liczę na to, że potwierdzimy, że kształcimy na bardzo wysokim poziomie - mówi prof. Mariusz Popławski.

Krzysztof Jurgiel, fot. Joanna Szubzda

Krzysztof Jurgiel [wideo]

polityk, samorządowiec
9.10.2024

"Nie chcę być odebrany jako ten, który zdradził PiS". Krzysztof Jurgiel krytykuje Jarosława Kaczyńskiego i szefa podlaskich struktur partii Jacka Sasina i przedstawia swój punkt widzenia na utratę władzy przez PiS w podlaskim sejmiku.


Mariusz Chrzanowski, fot. Adam Dąbrowski

Mariusz Chrzanowski

prezydent Łomży
9.10.2024

Czy w Łomży widać już zmiany po otwarciu obwodnicy miasta? Jakich jeszcze zmian mieszkańcy mogą się spodziewać?

fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu

Szymon Hołownia

marszałek Sejmu
8.10.2024

Marszałek Sejmu i poseł z województwa podlaskiego Szymon Hołownia rozpoczął spotkania wyjazdowe pod hasłem "Spotkajmy się pod jedną flagą".

prof. Henryk Wnorowski, fot. Joanna Szubzda

Prof. Henryk Wnorowski

członek Rady Polityki Pieniężnej, ekonomista z UwB
8.10.2024

- Dane, które otrzymaliśmy dotyczące naszej gospodarki, tak naprawdę nie pozostawiały żadnego pola manewru. W sytuacji, kiedy miesiąc do miesiąca odczyty inflacji wzrastają, tak naprawdę nikt by nie zrozumiał decyzji o obniżeniu stóp procentowych - mówi ekonomista.


Michał Rusinek, fot. Marcin Gliński

prof. Michał Rusinek [wideo]

literaturoznawca, członek Rady Języka Polskiego, pisarz i tłumacz
7.10.2024

- Spróbujmy mieć świadomość języka. Język jest czymś takim, czego my nie zauważamy. A jeżeli go nie zauważamy, to jest takie niebezpieczeństwo, że on zacznie nami "mówić". Stąd mój pomysł, żeby słuchać języka polityków, żeby trochę się przed nim obronić - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Michał Rusinek.

dr Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, fot. Marcin Gliński

Katarzyna Sawicka-Mierzyńska

literaturoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, jurorka nagrody literackiej Nike
6.10.2024

W niedzielę (6.10) dowiemy się kto dostanie Nike - najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną nagrodę literacką w Polsce. W jury, w tym roku zasiada literaturoznawczyni z UwB Katarzyna Sawicka-Mierzyńska.

Grzegorz Sandomierski, fot. Sylwia Krassowska

Grzegorz Sandomierski [wideo]

były bramkarz m.in. Jagiellonii Białystok, reprezentant Polski, a obecnie trener bramkarzy juniorów Jagi
4.10.2024

- Mam nadzieję, że moda na Jagiellonię będzie trwała bardzo długo - mówi Grzegorz Sandomierski.


prof. Marcin Moniuszko, fot. Marcin Gliński

Prof. Marcin Moniuszko

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
4.10.2024

"My nie tylko kształcimy kadrę - my jesteśmy codziennie na tym froncie walki o zdrowie poszczególnych pacjentek i pacjentów. To jest coś, do dodaje naszej pracy szczególnego wymiaru odpowiedzialności" - mówił w Polskim Radiu Białystok rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. Marcin Moniuszko.

Prof. Marta Kosior-Kazberuk, 3.10.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk

rektor Politechniki Białostockiej
3.10.2024

- Jako uczelnia regionalna przede wszystkim myślimy o wspieraniu kadr inżynierskich na Podlasiu. Na to składa się cały szereg działań - przede wszystkim stale modernizujemy naszą ofertę kształcenia - podkreśla prof. Marta Kosior-Kazberuk.

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski

emerytowany inspektor policji, ekspert z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
2.10.2024

- Jeżeli mamy do czynienia z recydywistą, to nie ma co mu dawać kredytu zaufania, traktować go liberalnie. Jego miejscem są kraty - mówi Marek Konkolewski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok