Jakie są problemy związane ze stypendiami artystycznymi i grantami?

14.01.2018, 11:57, akt. 12:01


Katarzyna Niziołek, Anatol Wap, Edyta Mozyrska, fot. Marcin Gliński
Katarzyna Niziołek, Anatol Wap, Edyta Mozyrska, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Edytą Mozyrską, Katarzyną Niziołek i Anatolem Wapem rozmawia Andrzej Bajguz (cz 2.) | Pobierz plik.


0:00
0:00
Z Edytą Mozyrską, Katarzyną Niziołek i Anatolem Wapem rozmawia Andrzej Bajguz (cz 1.) | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jakie są problemy związane ze stypendiami artystycznymi i grantami? Czy warto finansować jednorazowe pokazy spektakli czy filmów, dawać pieniądze na napisanie książki, ale nie na jej wydanie, czy mają szanse na dofinansowanie nowatorskie projekty, które nie odnoszą się do regionu? 

Z dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku Edytą Mozyrską, socjolog i prezes Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku Katarzyną Niziołek i dyrektorem Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Anatolem Wapem rozmawia Andrzej Bajguz.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Jubileusz 45-lecia pracy literackiej Elżbiety Kozłowskiej-Świątkowskiej


Elżbieta Kozłowska -Świątkowska świętuje jubileusz 45-lecia pracy literackiej i z niezwykłą wrażliwością maluje obrazy ze słów.



Wystawa „Na krawędzi” w Galerii Sleńdzińskich


Można odnieść podobne wrażenie, gdy patrzymy ogromne prace Anny Panek, zawieszone w oknach i w samej galerii. Przywołują pola kolorowych kwiatów albo miłe obrazy z dzieciństwa u babci, gdy rozwieszała kolorową pościel na sznurach.



Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno- Mazowieckiego w Łomży przygotowuje się do jubileuszu


Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno- Mazowieckiego w Łomży przygotowuje się do jubileuszu swojego 50-lecia. Rozpoczęła działalność jako Biuro Wystaw Artystycznych wtedy, gdy Łomża stała się stolicą własnego województwa, czyli w 1975 r. i od tamtej pory w różnej formie i w różnych lokalizacjach działa nieprzerwanie.



"O co biega?”


Teatr Dramatyczny sezon zaczyna od farsy. Za tydzień zobaczymy spektakl "O co biega?“ - pełną zaskakujących zwrotów akcji historię o życiu w spokojnym angielskim miasteczku



Białystok. Tożsamość przez sztukę


Co sprawia, że miasto przestaje być anonimowe? Jak obiekty artystyczne w przestrzeni miejskiej budują tożsamość miasta? I czy Białystok - ma szansę stać się miejscem, które będzie się dobrze kojarzyć?



"Kaczmarski lirycznie"


"Kaczmarski lirycznie" to koncert nowych piosenek Zbigniewa Łapińskiego do tekstów Jacka Kaczmarskiego w aranżacjach Pawła Puszczało, w wykonaniu Justyny Panfilewicz i Zuzy Wiśniewskiej.



Kulinarna Suwalszczyzna


Co wyróżnia kuchnię Sejn, Augustowa, Puńska, Szypliszek, Mikaszówki czy Wigier? O kuchni z tych okolic pisze Michał Skoczek w książce "U Pana Boga przy stole. Suwalszczyzna. Przewodnik po lokalnych przysmakach i smakach" - to już drugi tom kulinarnej serii, pierwsza powstała ze śp. Pawłem Kotwicą.



Jubileusz 80-lecia świętuje Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu


Tę szkołę i to miejsce wybierają Ci, którzy odkrywają, że mogą wyrazić kolorem i kształtem rzeczy, których nie potrafią wypowiedzieć w żaden inny sposób. Nie mają słów na opisanie i oswojenie świata a barwy, faktury.



Dzień bluesa - Martyna Zaniewska i Patryk Ołdziejewski


Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w rocznicę urodzin B.B. Kinga, czyli 16 września obchodzimy Dzień Bluesa. Od wielu lat w ramach Polskiego Dnia Bluesa w białostockiej Alei Bluesa pojawiają się nowe tabliczki z nazwiskami ludzi zasłużonych dla propagowania tego gatunki muzyki.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



Pomoc dla powodzian

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok