Radio Białystok | Wiadomości | Prawie 6 osób na jedno miejsce - wystartowała kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego

Prawie 6 osób na jedno miejsce - wystartowała kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego

3.12.2016, 15:34, akt. 15:34

Fot. Grzegorz Pilat
Fot. Grzegorz Pilat

Wystartowała kolejna edycja Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Blisko 90 uczniów szkół podstawowych ze stolicy województwa podlaskiego rozpoczęło w sobotę (3.12) zajęcia na Białostockim Uniwersytecie Dziecięcym.

To już ósma edycja bardzo popularnego projektu Politechniki Białostockiej. W sumie na skrzynkę mailową wpłynęło ponad 500 zgłoszeń. Aż 199 z nich nadesłano w pierwszej minucie rekrutacji.

Młodzi studenci, którym udało się zakwalifikować na Uniwersytet, liczą, że będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Część już interesuje się robotyką czy informatyką, chociaż mają dopiero 7-8 lat.

Prorektor ds. studenckich Politechniki Białostockiej dr Jarosław Perszko mówi, że program zajęć jest bardzo szeroki. To będą warsztaty zarówno z matematyki, jak i informatyki. Zaplanowano też zajęcia z pierwszej pomocy.

W ramach ósmej edycji Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego zaplanowano w sumie 17 spotkań. Słuchaczy podzielono na 4 grupy wiekowe. Projekt "Politechnika Białostocka - Białostocki Uniwersytet Dziecięcy" działa od 2009 roku. Do tej pory wzięło w nim udział 560 małych żaków.

Białostocki Uniwersytet Dziecięcy, wspólnie z Siemiatyckim i Hajnowskim - tworzą Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. To inicjatywa Politechniki Białostockiej służąca popularyzacji nauk ścisłych i technicznych. (gp/wsz)Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok