Radio Białystok | Wiadomości | Majówka na sportowo - biegacze rywalizowali w 3 miejscowościach

Majówka na sportowo - biegacze rywalizowali w 3 miejscowościach

1.05.2017, 07:17, akt. 19:22

W trzech podlaskich miejscowościach biegacze spędzali majówkę na sportowo. Rywalizowali w Zambrowie, Bakałarzewie i Rydzewie (koło Miastkowa).

Kaspars Grinvalds, Fotolia.com

3. Zambrowski Bieg Uliczny

O 10:30 ze Stadionu Miejskiego na ulice Zambrowa wyruszyli zawodnicy na 10, a chwilę po nich - na 5 kilometrów. Wcześniej ścigały się dzieci.

Pierwszy na mecie biegu na 10 km pojawił się Ukrainiec Sergii Okseniuk z MK Luchesk-LKB Rudnik (31:46), przed klubowym kolegą Dmutro Dudovodiukiem  (31:47). Trzeci przybiegł Bogusław Andrzejuk z Białegostoku (34:56).

Wśród kobiet najszybsza była Ukrainka Olesia Dudovodiuk z MK Luchesk-LKB Rudnik (36:40), druga Anna Gosk - Ambasador BiałystokBiega (38:40), a trzecia Maria Worosilak z Zambrowa (44:27).

Na 5 km wygrał Andrzej Leończuk z Podlasia Białystok (15:44), za nim był Adam Wakuluk z Piękny Wschód Siemiatycze (15:48), a trzeci Maciej Bielawiec - Podlasie Team (17:25).

Wśród pań naszybciej dystans 5 km pokonała również Ukrainka Oksana Okseniuk z MK Luchesk-LKB Rudnik (18:11), druga była Julita Kropiewnicka - Podlasie Team (19:55), a trzecia Justyna Leończuk - Nadaktywni Białystok (22:18).

Półmaraton Doliną Rospudy i Bieg Bakałarza

W południe z Rynku w Bakałarzewie zmagania rozpoczęli uczestnicy Półmaratonu Doliną Rospudy i (12-kilometrowego) Biegu Bakałarza.

Półmaraton najszybciej pokonał Bartek Osior z Wydmin (1:14:58), drugi był Adam Supiński z Białegostoku (1:15:31), a trzeci Andrzej Godlewski z Borawskich (1:18:04).

Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Pawlak z Adamowa (1:29:11), druga była Beata Pokrzywińska-Osior z Wydmin (1:35:10), a trzecia Marta Żabicka z Gołdapi (1:36:16).

W Biegu Bakałarza pierwszy linię mety przekroczył Dominik Drażba ze Starych Juch (42:44), za nim przybiegł Marcin Getek z Ełku (43:07), trzeci był Kamil Kołosowski z Białegostoku (45:56).

Wśród kobiet wygrała Katarzyna Karpacz z Białegostoku (54:37), druga była Katarzyna Budrewicz z Suwałk (56:51), a trzecia Magdalena Rogucka z Suwałk (59:25).

2. Rydzewski Przełaj - Bieg dla trzeźwości

O 15:00 wystartował Rydzewski Przełaj - Bieg dla trzeźwości. Wygrał go Adam Wakuluk z Siemiatycz - drugi w Zambrowie na 5 km (36:59), za nim na metę dotarł Adam Szydlik z Łomży (37:30), a trzeci był Krzysztof Krukowski z Nowej Wsi (38:14).

Sylwia Czartoryska - KS Łomżanie zwyciężyła wśród pań (47:02), przed siostrami Olgą (49:14) i Magdaleną Malik (50:07) z Podborza.

Na zwycięzców czekały nagrody i puchary. Uczestnicy wszystkich biegów otrzymali pamiątkowe medale. Dodatkowo "dziesiątka" w Zambrowie zaliczana jest do biegów z cyklu Grand Prix Podlasia w Biegach Ulicznych na 10 kilometrów.

| red: wsz, zmj, maj

Katarzyna Rutkowska z Podlasia Białystok obroniła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 10 000 m.

5 tras w Parku i Lesie Zwierzynieckim zostało oznaczonych za pomocą specjalnych tablic i słupków

19.04.2017, 18:22

Dzięki projektowi z budżetu obywatelskiego stoi tam 65 tablic informacyjnych i 35 słupków pokazujących kierunek i dystans.

Pierwszy biegowy trening Drużyny Radiowej

8.04.2017, 12:04

Sobotni ranek (8.04) zgromadził przed siedzibą radia grupę uśmiechniętych biegaczy - to zwycięzcy konkursu "Pospolite ruszenie z Polskim Radiem Białystok". Razem z pracownikami PRB stworzyli Drużynę Radiową i odbyli pierwszy trening.