Radio Białystok | Wiadomości | Biegi w Juchnowcu Dolnym i w Płaskiej

Biegi w Juchnowcu Dolnym i w Płaskiej

27.05.2017, 07:49, akt. 28.05.2017, 15:06

Było to wydarzenie sportowe z regionalnym akcentem literackim. Ponad 200 osób wzięło udział w Biegu Konopielki w Juchnowcu Dolnym. Natomiast w Płaskiej, zadebiutował Półmaraton Kanału Augustowskiego oraz towarzyszący mu Bieg Flisaka.

Focus Pocus LTD, Fotolia.com

Bieg Konopielki

Zwyciężył Andrzej Leończuk z Zaścianek, z czasem 34:04 min., przed Pawłem Grygo z Prefbetu Śniadowo-Łomża (34:57) i Karolem Krzyżanowskim z Maratonki Grajewo
(35:31).

Z pań najszybciej pobiegła Anna Gosk z Podlasia Białystok (36:56), drugie miejsce zajęła Anna Wojtulewicz z drużyny Niebieskich (39:54), trzecia była Julita Kropiewnicka z Horodnian (41:25).

Adam Bondaruk z Hajnówiki (38:39) był najszybszy w kategorii "Niebiescy" i zdobył Puchar Komendanta Komedy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Natomiast
najszybszym mieszkańcem gminy Juchnowiec Kościelny został Maciej Bielawiec z Kleosina (36:46), a mieszkanką Katarzyna Klimczuk, również z Kleosina (48:16).

Po zmaganiach sportowych uczestnicy przenieśli się do Frampolu, gdzie urodził się Edward Redliński – autor "Konopielki". Tu przygotowano piknik, regionalne dania, koncert i losowanie nagród książkowych. Był to jubileuszowy, 5. już Bieg Konopielki.

Półmaraton Kanału Augustowskiego

W Płaskiej zadebiutował na biegowej mapie Podlasia Półmaraton Kanału Augustowskiego, zwany Biegiem Retmana oraz towarzyszący mu Bieg Flisaka (na dystansie nieco ponad 9 kilometrów). Jego trasa wiodła po malowniczych leśnych ścieżkach wzdłuż kanału Augustowskiego, pomiędzy śluzami Gorczyca i Mikaszówka.

| red: mag, maj

Parafiada powstała i odbyła się już po raz ósmy dzięki współpracy władz starostwa i parafii Trójcy Przenajświętszej.

5. PKO Białystok Półmaraton - znamy zwycięzców

14.05.2017, 07:03

To największa impreza biegowa we wschodniej Polsce. Ponad 3,5 tysiąca zawodników wzięło udział w 5. PKO Białystok Półmaratonie - znamy zwycięzców.