autor: Jacek Dąbrowski, Sylwia Krassowska

28.05.2017, 16:52, akt. 17:13

Sezon 2016/2017 kończy się wielką katastrofą dla zambrowskiej Olimpii. Klub, który został wybrany w październiku najlepszym zespołem II ligi – na kolejkę przez rozstrzygnięciem zmagań – nie ma już szans na utrzymanie.

Smileus, Fotolia.com

Prowadzony przez Tomasza Kulawika zespół 2:3 przegrał na własnym boisku z Olimpią Elbląg i definitywnie stracił szansę na pozostanie w drugiej lidze.

Biało-niebiescy fatalnie rozpoczęli starcie z Olimpią Elbląg. Już w 2 minucie goście cieszyli się z bramki, którą zdobył Anton Kołosow. Ten sam zawodnik w 13 min. po raz kolejny trafił gola.

Olimpia Zambrów przebudziła się w drugiej połowie. W 61 bramkę zdobył Marcin Przybylski. W 74 minucie był już remis, a bramkę pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył Hubert Kotus.

Niestety, 4 minuty po doprowadzeniu do remisu Łukasz Pietroń ponownie wyprowadził zespół z Elbląga na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania.