Radio Białystok | Wiadomości | To promocja amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych - Wigraszek po raz 16. w Suwałkach

To promocja amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych - Wigraszek po raz 16. w Suwałkach

autor: Iza Kosakowska

19.06.2017, 17:14, akt. 20.06.2017, 08:16

Około pół tysiąca młodych aktorów z Polski, Litwy, Łotwy, Słowacji i Ukrainy bierze udział w wielkim święcie sztuki. W Suwałkach rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK w Suwałkach, fot. Iza Kosakowska

To promocja amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych - Wigraszek po raz 16. w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej

To ceniony w kraju festiwal, promujący świat teatrów dziecięcych i młodzieżowych. Do tegorocznej - 16. edycji - zakwalifikowało się ponad 20 zespołów z Polski, m.in. z Torunia, Łodzi i Wrocławia oraz teatry z Litwy, Łotwy, Słowacji i Ukrainy.

Na początek parada

Festiwal zainaugurowała w poniedziałek (19.06) teatralna parada uliczna, która przeszła z Parku Konstytucji 3 Maja do Suwalskiego Ośrodka Kultury. 


XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2017W ciągu czterech teatralnych dni publiczność będzie mogła obejrzeć prezentacje konkursowe oraz spektakle teatrów zawodowych z Polski i zagranicy. Imprezie towarzyszą animacje artystyczne z udziałem aktorów i publiczności - Ulica i Plac Teatralny.

Spektakle plenerowe

Wieczorami widzowie obejrzą efektowne spektakle plenerowe - m.in. "Różowy Punk" krakowskiego Teatru Nikoli, głośny "Ostatni bastion" Teatru Wędrujące Lalki Pana Pejo z Sankt Petersburga oraz happening "Żywe obrazy".

Ostatniego dnia poznamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursowych. Na zakończenie festiwalu publiczność spotka się z malarzem, scenografem i twórcą plakatów filmowych Dariuszem Milińskim - autorem towarzyszącej wydarzeniu wystawy baśniowych obrazów. Wśród propozycji jest też wielokrotnie nagradzany spektakl "Szatnia" w wykonaniu Teatru Przebudzeni z Ostródy.

| red: zmj, maj

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok