Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie odcinki trasy S8 z Białegostoku do Warszawy wciąż w budowie. Kierowcy narzekają

Podlaskie odcinki trasy S8 z Białegostoku do Warszawy wciąż w budowie. Kierowcy narzekają

autor: Wojciech Szubzda

7.09.2017, 15:20, akt. 20:19

Do połowy grudnia mają powstać podlaskie odcinki trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Warszawy. To o kilka miesięcy później niż pierwotnie planowano, bo gotowe miały być już w lipcu.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Podlaskie odcinki trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Warszawy wciąż w budowie - kierowcy narzekają na opóźnienia - relacja Wojciecha Szubzdy

Na blisko 30 kilometrach wciąż trwają prace budowlane

Na blisko 30 kilometrach w Podlaskiem wciąż trwają prace budowlane. Wielu kierowców narzeka na opóźnienia i nie może się doczekać gotowej drogi ekspresowej. Utrudnieniem dla nich jest konieczność korzystania z dróg tymczasowych.

Według zapewnień drogowców, podlaskie odcinki ekspresówki mają być gotowe do połowy grudnia. Opóźnienia wynikają z wielu czynników.

Wystąpiły problemy z geologią i z zastosowanymi rozwiązaniami projektowymi, które trzeba było dostosować do innych niż wcześniej przewidywaliśmy warunków gruntowych. Do tego trzeba było też zmienić nieco organizację pracy i zmobilizować większe siły jeśli chodzi o firmy wykonawcze - tłumaczy Rafał Malinowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji odpowiada również za budowę dwóch odcinków S8 w województwie mazowieckim. Te mają być gotowe w połowie 2018 roku.

Z kolei do końca października potrwa budowa obwodnicy Marek.

| red: mag, ary

ZOBACZ TEŻ:


Odnowiono odcinek drogi powiatowej na trasie Suwałki - Płociczno

4.09.2017, 08:23

To ważna droga łącząca miasto z turystyczną miejscowością Płociczno i Gawrych Ruda. Drogowcy oficjalnie oddali do użytku odnowiony odcinek drogi powiatowej na trasie Suwałki - Płociczno.


Remont na trasie Białystok - Łapy - kierowcy korzystają z objazdów

23.08.2017, 08:20

W związku z pracami drogowymi zamknięty jest 3-kilometrowy fragment trasy Białystok - Łapy. Kierowcy jadący tą drogą muszą korzystać z objazdów.


Nowe drogi w Suwałkach - za rok będzie mniej korków

17.08.2017, 14:01

Miasto Suwałki rozpoczyna budowę trzech nowych dróg wewnętrznych, które będą kosztowały 71 mln zł i usprawnią ruch komunikacyjny w tym mieście. 59 mln zł samorząd otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok