Radio Białystok | Wiadomości | Nowe parkingi, chodniki i oświetlenie - 4 lata trwała przebudowa ulicy Młynarskiego w Suwałkach

Nowe parkingi, chodniki i oświetlenie - 4 lata trwała przebudowa ulicy Młynarskiego w Suwałkach

14.09.2017, 16:03, akt. 16:27

Ponad 400 miejsc parkingowych, nowe chodniki i oświetlenie, to efekt trwającej niemal 4 lata przebudowy ulicy Młynarskiego w Suwałkach. Posadzeniem dębu władze miasta symbolicznie zakończyły inwestycję.

fot. Iza Kosakowska
fot. Iza Kosakowska

Nowe parkingi, chodniki i oświetlenie - 4 lata trwała przebudowa ulicy Młynarskiego w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej

Ulica Młynarskiego to jedna z najdłuższych i najważniejszych ulic na suwalskim Osiedlu Północ. Mieszka przy niej kilka tysięcy osób. Wcześniej narzekali na brak miejsc do parkowania i wąskie przejazdy, teraz jak podkreśla prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wiele się zmieniło.  

Ponad 400 miejsc parkingowych

Prezes Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Krzysztof Mażul podkreśla, że najważniejszym efektem modernizacji tej ulicy jest utworzenie ponad 400 miejsc parkingowych, w tym ponad 30 dla osób niepełnosprawnych. Wzdłuż tej ulicy zlokalizowanych jest 25 bloków, stąd tak duże zapotrzebowanie na nowe parkingi i chodniki.  

Koszt inwestycji to 4,5 mln złotych

Na remont złożył się suwalski ratusz, spółdzielnia mieszkaniowa oraz przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji. Modernizacja ulicy Młynarskiego trwała niemal 4 lata.

| red: majStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok