Radio Białystok | Wiadomości | Adrian Siemieniec: Determinacja, wola zwycięstwa, pasja - to wszystko widziałem na boisku [wideo]

26.04.2024, 20:24, akt. 27.04.2024, 00:43

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 (2:1) z Pogonią Szczecin w meczu ekstraklasy. Bramki dla Jagiellonii zdobyli: Pululu i Imaz, a dla gości: Grosicki i Borges.

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin, 26.04.2024, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Uważam że to był dobry mecz w naszym wykonaniu

Zacznę od podziękowań dla kibiców, za wsparcie, fantastyczną oprawę i frekwencję. Dziękuję też drużynie, uważam że to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Było bardzo duże zaangażowanie, bardzo duża determinacja, wola zwycięstwa, pasja, odwaga w grze, te wartości, które sobie cenimy, to wszystko widziałem dzisiaj na boisku.

Bardzo dobra była pierwsza połowa w naszym wykonaniu, z mojej perspektywy tak naprawdę największym naszym problemem było to, że schodziliśmy na przerwę z wynikiem 2:1 i ten wynik powodował, że mecz był wciąż otwarty. W drugiej połowie Pogoń doszła mocniej do głosu i spotkanie się wyrównało. Chcieliśmy wygrać i nie jesteśmy zadowoleni z  remisu, ale wszystko przed nami, zostały jeszcze cztery kolejki. Odpoczniemy i postaramy się jak umiemy najlepiej przygotować do spotkania w Mielcu.

Trzeba pamiętać, że Dominik Marczuk to jest młody zawodnik, który zbiera jeszcze doświadczenie i my dzisiaj jako drużyna musimy go na pewno wesprzeć. Wszystko jest jeszcze do odrobienia na boisku

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Adrian Siemieniec.

Jens Gustafsson: W drugiej połowie pokazaliśmy Pogoń z najlepszej strony

To był dla nas ciężki mecz, szczególnie w pierwszej połowie nie graliśmy tak, jak chcieliśmy. Myślę, że w drugiej pokazaliśmy Pogoń z najlepszej strony. Wywozimy stąd jeden punkt, biorąc pod uwagę przeciwnika, myślę,  że to dobry wynik. Ten mecz mógł pójść w obie strony, mogła wygrać Jagiellonia, mogliśmy wygrać my, więc z tego powodu wynik jest ok, zwłaszcza że grę z drugiej połowy zabierzemy ze sobą na finał Pucharu Polski, bo w końcu możemy zacząć mówić o tym, że zagramy w finale Pucharu Polski

- powiedział po meczu trener Pogoni Szczecin Jens Gustafsson.

Bartłomiej Wdowik: W pierwszej połowie mogliśmy ten mecz zamknąć

Na pewno szanuję ten punkt i jako drużyna szanujemy ten punkt, bo Pogoń jest silnym zespołem. W pierwszej połowie mogliśmy ten mecz zamknąć. Nie udało się. Ta sytuacja z końcówki... na pewno mogliśmy wygrać. Tak się nie stało. Powtórzę jeszcze raz - szanuję ten punkt i myślę że cały czas z podniesioną głową możemy patrzeć do przodu

- powiedział po meczu obrońca Jagiellonii Białystok Bartłomiej Wdowik.

źródło: PAP | red: mag

Poznaliśmy termin ostatniego wyjazdowego meczu Jagiellonii Białystok

23.04.2024, 21:56

Departament Logistyki Rozgrywek opublikował terminarz 33. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra w sobotę (18.05) o 20:00 na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Zlatan Alomerović: Pokazaliśmy charakter [wideo]

20.04.2024, 22:54

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (1:0) wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin w ekstraklasie. Bohaterem żółto-czerwonych był Kristoffer Hansen, który strzelił dwa gole, a dla rywali w 90. minucie strzelił Juan Munoz.

Jagiellonia Białystok wygrywa z Zagłębiem Lubin i odskakuje od rywali [zdjęcia, wideo]

20.04.2024, 22:10