Radio Białystok | Wiadomości | Zagraniczny inwestor zainteresowany kupnem działek na Krywlanach

Zagraniczny inwestor zainteresowany kupnem działek na Krywlanach

autor: Wojciech Szubzda

13.10.2017, 08:02, akt. 12:57

Władze Białegostoku chcą sprzedać 9 działek inwestycyjnych na Krywlanach o łącznej powierzchni ponad 23 hektarów.

ElenaR - Fotolia.com
ElenaR - Fotolia.com

Zainteresowany tak dużym obszarem jest potencjalny, zagraniczny inwestor - mówi rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk. Jednocześnie zaznacza, że na tym etapie nie oznacza to, że inwestor ulokuje w mieście swoje przedsiębiorstwo.

- Decyzja o uruchomieniu procedury sprzedaży wynika z poważnych sygnałów, które otrzymaliśmy od potencjalnego inwestora, który zasygnalizował, że jest zainteresowany zakupem tak dużej działki. Jednocześnie ten potencjalny inwestor wstępnie zadeklarował utworzenie około 1000 miejsc pracy - mówi Urszula Mirończuk.

Rzeczniczka prezydenta Białegostoku nie zdradza w jakiej branży działa potencjalny inwestor, ani co mogłoby powstać na Krywlanach. Jednak ogólnie określa plan zagospodarowania przestrzennego. - Tereny te przeznaczone są pod zabudowę usługową, produkcyjną. Mogą tam być również bazy, składy, handel hurtowy lub handel specjalistyczny. Mogą tam być również lokalizowane obiekty handlowe - dodaje Urszula Mirończuk.

Przetarg na te działki może być ogłoszony jeszcze w tym roku. Cena wywoławcza przekracza 34 miliony złotych.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Samorząd województwa wesprze budowę lotniska lokalnego w Białymstoku

22.09.2017, 12:29

Samorząd województwa podlaskiego dołoży 8 mln zł do budowy pasa startowego na lotnisku Krywlany w Białymstoku - deklarują przedstawiciele zarządu regionu. Przed tygodniem otwarto oferty w przetargu miasta na tę inwestycję; obie przekraczają zaplanowaną kwotę.


Obniżki cen działek w podstrefie Białystok SSSE przy parku technologicznym

13.09.2017, 17:49

O 30-45 proc. miasto Białystok obniżyło ceny czterech działek w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Znajdują się one przy Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Ponowne przetargi na te grunty pod inwestycje odbędą się w listopadzie.


Prywatny inwestor dołoży się do budowy pasa startowego w Suwałkach

2.08.2017, 16:58

Prezydent Suwałk i prezes spółki Forte podpisali w środę (2.08) porozumienie w sprawie współfinansowania budowy lotniska w Suwałkach. Na wartą 15-16 mln zł inwestycję Forte przeznaczy 10 mln zł, resztę kosztów pokryje miasto. Lotnisko ma być gotowe za rok.


7,6 ha na sprzedaż w podstrefie Białystok SSSE

6.06.2017, 13:43

Ponad 7,6 ha gruntów pod inwestycje jest na sprzedaż w białostockiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ceny wywoławcze są o jedną trzecią niższe niż zimą, kiedy nie było chętnych na te nieruchomości.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok