Radio Białystok | Wiadomości | Policja, Kuratorium i Urząd Miasta ustalają, czy w jednym z białostockich przedszkoli nauczycielka szarpała dzieci

Policja, Kuratorium i Urząd Miasta ustalają, czy w jednym z białostockich przedszkoli nauczycielka szarpała dzieci

autor: Grzegorz Pilat

9.11.2017, 16:56, akt. 17:38

"Wychowawczyni ciągała za rękę dziecko, wyzywała je" - przekonuje świadek.

fot. Słuchacz
fot. Słuchacz

Policja, Kuratorium i Urząd Miasta ustalają, czy w jednym z białostockich przedszkoli nauczycielka szarpała dzieci - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Na początku tygodnia, na boisku przy Przedszkolu Samorządowym nr 4 przy ulicy Sokólskiej - zdaniem świadka - jedna z nauczycielek miała szarpać, wyzywać i poniżać 3 i 4-letnie dzieci.

Nasz reporter dotarł do zaniepokojonych rodziców i świadka, który ujawnił całą sprawę.

Wyszłam na spacer z psem i usłyszałam, jak ktoś krzyczy. Zobaczyłam grupę dzieci i wychowawczynię. Dzieci stały w kółku, w środku stała opiekunka, która co chwilę krzyczała na dzieci, że robią ćwiczenia źle i szarpała je za ubrania. Szczególnie upodobała sobie małego chłopczyka, którego podniosła do góry i trząsła nim w powietrzu. Potem postawiła go na ziemi poza kółkiem i szarpiąc krzyczała do niego: "Jesteś debilem" i "Co robisz debilu" - opowiada kobieta, która miała widzieć całą sytuację.

Jedna z matek zgłosiła sprawę do Kuratorium Oświaty w Białymstoku i na policję. Jak mówi - boi się o to, co dzieje się z jej dzieckiem w przedszkolu.

Nie mogę skupić się na pracy, w nocy nie mogę spać. Bardzo się tym wszystkim przejmuję. Chociaż nikt nikogo nie złapał za rękę i mamy słowo przeciwko słowu, to jednak dyrektor mogła inaczej rozwiązać tę sprawę. Mogła zamienić wychowawczynię tak, by uspokoić rodziców. Ta pani wciąż zajmuje się naszymi dziećmi - mówi roztrzęsiona kobieta.

Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych w Kuratorium Oświaty w Białymstoku Elżbieta Kamińska mówi, że pracownicy Kuratorium zajmują się tą sprawą.

Była u nas już dyrektor przedszkola nr 4 w Białymstoku, która wyjaśnia całą sprawę. Powiedziała, że dwie nauczycielki, które wtedy zajmowały się grupą złożyły już pisemne oświadczenia, że do takiej sytuacji nigdy nie doszło. Planujemy kontrolę w tej placówce. Sprawa wyjaśniana jest dwutorowo, ponieważ prócz nas, sprawą zajęła się policja. Z naszych informacji wynika, że policjanci zabezpieczyli już nagrania z monitoringu - podkreśla Elżbieta Kamińska.

Sprawę wyjaśniają też pracownicy urzędu miejskiego w Białymstoku. Dyrektor przedszkola samorządowego nr 4 w Białymstoku zorganizowała spotkanie z rodzicami. 

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Czy jedna z przedszkolanek była agresywna wobec podopiecznych? Sprawdzają to policjanci, pracownicy kuratorium oświaty i miejscy urzędnicy

8.11.2017, 15:06

Czy opiekunka grupy dzieci z jednego z białostockich przedszkoli zachowywała się wobec nich agresywnie? Sprawą zajęli się policjanci, pracownicy kuratorium oświaty i miejscy urzędnicy.


Od nowego roku suwalczanie nie będą musieli płacić za pobyt dziecka w przedszkolu

6.11.2017, 15:15

To dobra wiadomość dla rodziców suwalskich przedszkolaków. Od nowego roku nie będą musieli płacić za pobyt dziecka w placówce. 


Pedagogika – nowy kierunek studiów w PWSIiP w Łomży

20.10.2017, 08:05

Pedagogika to czternasty kierunek, który od przyszłego roku akademickiego można będzie studiować na Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok