Radio Białystok | Wiadomości | Przebudowa ul. Klepackiej coraz bliżej - władze Białegostoku ogłosiły przetarg

Przebudowa ul. Klepackiej coraz bliżej - władze Białegostoku ogłosiły przetarg

21.11.2017, 17:29, akt. 18:40

Przejazd pod torami, nowy odcinek jezdni, ścieżki rowerowe - to wszystko obejmuje przetarg ogłoszony przez władze Białegostoku na przebudowę ulicy zapewniającej dojazd z miejscowości od południowo-zachodniej strony miasta.

źródło: UM Białystok
źródło: UM Białystok

Chodzi o ulicę Klepacką. Główna część inwestycji, to bezkolizyjne przejście pod torami kolejowymi. Obecny przejazd przez tory jest bowiem wąski i obowiązują tam znaki "stop" co sprawia, że w godzinach szczytu porannego i popołudniowego tworzą się w tym miejscu długie kolejki samochodów, a ruch jest bardzo spowolniony.

Przebudowana trasa ma też odciążyć sąsiednie ulice, nieprzystosowane do coraz większego ruchu, a także zapewnić przejazd miejskim autobusom. Do tego na części ulicy powstanie ścieżka rowerowa kończąca się na granicy miasta i nowe oświetlenie.

Jak poinformował magistrat we wtorkowym komunikacie biura prasowego, ulica Klepacka zostanie przebudowana od połączenia z Aleją Niepodległości - budowaną właśnie tzw. śródmiejską obwodnicą, obecnie największą inwestycją drogową w mieście.

Prace budowlane mają być tak prowadzone, by całkowite zamknięcie tej ulicy nastąpiło wtedy, gdy zakończy się - prowadzona teraz - rozbudowa ul. Popiełuszki; to ona przejmie wtedy ruch samochodów m.in. z miejscowości Klepacze i miejskiego osiedla Starosielce, do centrum Białegostoku.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego" w Białymstoku. Obejmuje on przebudowę także kilku innych ulic (m.in. Kaczorowskiego, Mickiewicza i Legionowej w centrum) oraz zakup dwudziestu nowych autobusów. Wartość tego całego projektu, to ok. 137 mln zł, w tym ponad 105 mln zł to dofinansowanie unijne. Wartość inwestycji na ul. Klepackiej miasto szacuje na ok. 31 mln zł.

Firmy zainteresowane przetargiem swoje oferty mogą składać do 22 grudnia. Miasto chciałoby na początku przyszłego roku podpisać umowę z wykonawcą, który będzie miał na przebudowę ul. Klepackiej półtora roku od przekazania mu placu budowy.

źródło: PAP | red: makStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok